شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/02 16:24:00
سرویس صحن

تذکر عبداللهی نسبت به رای گیری برای انتخاب حقوقدان‌های شورای نگهبان بر مبنای کارت‌های توزیع شده

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه طی یک تذکر آیین نامه‌ای گفت: رای گیری برای انتخاب حقوقدان‌های شورای نگهبان بر مبنای کارت‌های توزیع شده صورت گرفت که این مورد اشکال است. و باید بررسی شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رضا عبداللهی در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به ماده 17، 98 و 127 آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: روز یکشنبه در ارتباط با رای گیری برای حقوقدانان شورای نگهبان وقتی رای گیری آغاز شد عده حضار 247 نفر بود منتهی رئیس محترم جلسه مبنا را براساس کارت‌های توزیع شده گذاشتند که این مورد اشکال است.

وی افزود: طبق 2 ماده آیین نامه داخلی مجلس عده حضار با استفاده از تابلو ملاک است چون ممکن است عده‌ای از کسانی که کارت گرفته‌اند از جلسه خارج شوند و این تعداد کارت‌های توزیع شده را نمی‌توان مبنا قرار داد و این وجاهت قانونی و آیین نامه‌ای ندارد.

عبداللهی تصریح کرد: خواهش ما این است که این موضوع بررسی شود.

باهنر در پاسخ به این تذکر گفت: حالتی که شما فرمودید کاملا قابل بررسی است و باید دقت کرد. اما اتفاق جلسه روز یکشنبه چیز دیگری بود.

وی افزود: 249 برگه رای به گلدان‌ها ریخته شد یعنی همانطور که شما فرمودید در زمان رای گیری چند نفر وارد جلسه شدند کارت گرفتند و رای نوشتند و به گلدان ریختند. یعنی ما تحویل کارت به نمایندگان را ملاک نگرفته بودیم بلکه تعداد کارت‌های به گلدان ریخته شده ملاک ما بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet