روز مجلس
1389/03/18 19:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون اقتصادی:

مجلس باید در بررسی طرح‌ها و لوایح توصیه‌های رهبر انقلاب را مدنظر قرار دهد

**رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نامه رییس جمهوری به دبیر شورای نگهبان را همسو با رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به نمایندگان مجلس درباره رسیدگی به طرح‌ها و لوایح دانست و اظهار داشت: بیانات رهبری فصل ‌الخطاب است و همه باید ولایی بودن خود را در عمل ثابت کنند.

ارسلان فتحی پور در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اختلاف نظر بوجود آمده بین دولت و مجلس بر سر نحوه بررسی و تصویب طرح‌ها و لوایح در مجلس و اجرای مصوبات تاکید کرد که رهنمودهای اخیر رهبر انقلاب، گره گشای این مشکل است.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس خاطر نشان کردند که اجرای برخی از مصوبات مجلس برای دولت غیر ممکن است و بسیاری از قوانین بدون در نظر گرفتن اعتبارات لازم به تصویب مجلس می‌رسد که موجب گرفتاری دولت می‌شود.

فتحی پور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر تعامل دولت و مجلس تاکید دارند، اظهار داشت: ایشان در این دیدار به مجلس متذکر شد که نباید لوایح دولت در مجلس تبدیل و دچار تغییرات اساسی شود بلکه کار مجلس اصلاح و تکمیل لوایح است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به تاکید ایشان بر نحوه رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسعه، مجلس باید نقایص و مشکلات این لایحه را برطرف کند نه اینکه بخواهد آن را دچار تغییرات اساسی نماید.

این نماینده اصولگرای مجلس، بیانات رهبری را برای همه فصل الخطاب دانست و تاکید کرد: نامه اخیر رییس جمهوری به دبیر شورای نگهبان درباره برخی مشکلات موجود در مصوبات مجلس با بیانات رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی همخوانی دارد و امروز دولت با مصوباتی رو به رو است که منابع مالی آن مشخص نشده و اجرای آن برای دولت مشکلاتی بوجود آورده است.

فتحی پور توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی به نمایندگان مجلس را به موقع دانست و با اشاره به برخی اختلاف نظرهای بوجود آمده میان مجلس و دولت در این زمینه اظهار داشت: مجلس از این پس باید در بررسی طرح‌ها و لوایح بویژه لایحه برنامه پنجم توسعه توصیه‌های رهبر انقلاب را مدنظر قرار دهد.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ولایی بودن و پیروی از رهبر معظم انقلاب باید در عمل ثابت شود و کسانی که خود را ولایی می‌دانند باید فرمایشات اخیر ایشان را فصل الخطاب تلقی کرده و در مجلس اجرایی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet