هدر موبایل
1389/03/18 19:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر خبر داد؛

تشکیل کمیته ای برای تدوین آئین نامه انضباطی

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکید ایشان برنظارت نمایندگان به عملکرد خودشان گفت: نمایندگان برای تقویت نظارت مجلس بر عملکرد خود کمیته ای برای تدوین آئین نامه انضباطی تشکیل می دهند.

حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفتگو با مهر درباره دیدار امروز نمایندگان با رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان تاکیدات ارزشمندی در رابطه با نظارت مجلس بر خودش داشته است که این یکی از توصیه های لازم و سازنده برای نمایندگان است.

وی افزود: ما هم اکنون نیاز به یک نهاد نظارتی برای نظارت برعملکرد مجلس داریم که نحوه حضور نمایندگان درمجلس وهمچنین عملکرد برخی نمایندگان در مسائل سیاسی و انضباطی را مورد بررسی قرار دهد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه مقام معظم رهبری در مورد صندلی های خالی مجلس باید هر چه سریعتر مورد بررسی قرار گیرد زیرا به واقع دیدن صندلی های خالی مجلس برای مردم چندان خوشایند نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید برای رعایت انضباط در مجلس آیین نامه ای تدوین شود، گفت: باید هر چه سریعتر کمیته ای برای تدوین این آئین نامه تشکیل شود تا کاستی های گذشته در رابطه با حضور و غیاب نمایندگان را بیش از پیش موردتوجه قرار دهد.

رهبر با اشاره به یکی دیگر از سفارشات مقام معظم رهبری در رابطه با همکاری و هماهنگی مجلس با دولت گفت: خلاء در این رابطه هم ازسوی دولت و هم از سوی مجلس در این مقطع زمانی بیش از پیش احساس می شود.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید داشتند که دولت باید به قوانین احترام گذاشته و مجلس نیز در قانونگذاری رعایت دولت را بکند زیرا مهندسی یک ساختمان شاید چندان سخت نباشد ولی ساخت همان ساختمان به تلاش بسیاری نیاز دارد لذا مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید داشتند که قوانین به گونه ای تصویب شود که دولت در اجرا با مشکل مواجه نشود.

وی راهکار این امر را نیز تشکیل کمیته دائمی مشترکی میان دولت و مجلس دانست و گفت: برای ساماندهی اختلاف مجلس ودولت در مورد موضوعی این کمیته می تواند هماهنگی های لازم را جهت رفع مشکلات به عمل آورد.

رهبر با بیان اینکه هم اکنون نیز به صورت گهگاه کمیته های مشترک برای موارد خاص تشکیل می شود، گفت: ولی دائمی بودن این کمیته با سطح بالا می تواند راهکاری برای همسو کردن راهبردهای مجلس و دولت محسوب شود.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس  در ادامه فراز بسیار مهم سخنان مقام معظم رهبری را تلاش برای خدمت رسانی به مردم در دوره مسئولیت دانست و گفت: ما در این دوره امانتدار ملت درمجلس هستیم و لذا باید خدمت به ملت را هیچ لحظه ای فراموش نکنیم.

وی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب گفت: ایشان سفارش بسیاری در رابطه با تکریم و راضی نگهداشتن مردم انقلابی و همیشه درصحنه را داشتند لذا ما نیز باید نسبت به ادای این مسئولیت الهی با اخلاص و همکاری با دیگر قوا لحظه ای را فروگذار نکنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet