خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/03/18 19:32:00
سرویس سیاسی
در دیدار بروجردی با رئیس دفتر حفاظت منافع مصر مطرح شد:

ملاقات با نمایندگان مصری برای هماهنگی سفر به غزه

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پس از دیدار با حافظ منافع مصر از احتمال ملاقات نمایندگان مجلس با نمایندگان مجلس مصر خبر داد. به دلیل حجم بالای کار مجلس تا پایان خرداد امکان اعزام تنها ۳ نماینده به غزه وجود دارد/ کمک های مجلس از طریق هلال احمر ایران از راه مصر به غزه ارسال می شود

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به دیدار با رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران  گفت: نظر حافظ منافع مصر در مورد انجام این سفر از طریق گذرگاه رفح مثبت بود و قول داده شد به زودی با هماهنگی های لازم امکان عزیمت به غزه از طریق مصر صورت گیرد.

وی افزود: در نشستی که ساعتی پیش با "عمر احمد عبدالمجید الزیات" انجام شد، هماهنگی سفر نمایندگان مجلس به غزه از طریق به مصر صورت گرفت، مقرر شد، ایشان به صورت فوری مکاتباتی را با دولت  مصر در خصوص این سفر داشته باشند و هماهنگی برای سفر آقایان سروری، جویجری و احمدی بیغش را بدهند.  

وی در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار به انجام این سفر از طریق مصر هستید؟ گفت:  امیدواریم پس از دیدار با مقامات پارلمانی مصری، شرایط این سفر فراهم گردد.

بروجردی در مورد زمان قطعی اعزام نمایندگان پارلمانی به این سفر سخنی نگفت و ادامه داد زمان دقیق نتایج این مذاکره به عهده ما نیست و قرار است مکاتباتی از سوی کمیسیون صورت بگیرد .

رییس کمیسیون امنیت ملی در مورد این خبر که آیا 30 نفر از نمایندگان مجلس عازم این سفر خواهند شد، گفت: تعداد زیادی از نمایندگان درخواست عزیمت به غزه را داشته اند اما از آنجایی که تا پایان خرداد ماه، مجلس برنامه های زیادی در دستور کار دارد و حجم کار مجلس بالا خواهد بود و در این زمان حضور نمایندگان در مجلس ضروری است، با سفر این سه نفر موافقت خواهد شد.

وی در مورد برنامه نمایندگان پارلمانی عازم این سفر گفت: این هیات پارلمانی صرفاً حامل پیام های انسان دوستانه ملت ایران است و کمک های مردمی و پارلمان با هماهنگی حافظ منافع مصر از طریق هلال احمر ایران با توافقاتی که با کشور مصر صورت گرفته به غزه ارسال خواهد شد.

بروجردی در پاسخ به این پرسش که آیا این ملاقات و شروع این رابطه همکاری های جدیدی را میان روابط دیپلماسی ایران و مصر رقم خواهد زد، گفت: روابط ایران و مصر تاکنون در سطوح مختلف و دیدار با مقامات مصری صورت گرفته و رابطه ای خصمانه نبوده و باید بر نقش مهم پارلمان‌ها در تحکیم مناسبات فی مابین و ضرورت تبادل هیات‌های پارلمانی میان مجالس دو کشور تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet