شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 19:47:00
سرویس بین الملل
به درخواست جمعی از نمایندگان صورت گرفت

اعلام آمادگی 30 نماینده برای سفر به غزه

**سخنگوی گروه پارلمانی که درخواست سفر به غزه داشتند اعلام کرد: تاکنون ۳۰ نماینده برای سفر به غزه اعلام امادگی کردند.

محمود احمدی بیغش، سخنگوی گروه  پارلمانی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه سفر هیات پارلمانی ایران به غزه تا هفته آینده تحقق می یابد گفت: در جلسات کمیسیون اعلام آمادگی 30 نماینده برای سفر به غزه بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد، با کمکهای  شورای امنیت ملی و هماهنگی حافظ منافع مصر امیدواریم تا هفته آینده  از گذرگاه رفح عازم به غزه برسیم .

نماینده تهران در پاسخ به این سوال که آیا 30 نفر از نمایندگان به این سفر خواهند آمد، گفت:  دستورکتبی علی لاریجانی رییس مجلس همان 4 نفر قبلی است اما با صحبت هایی که در کمیسیون شده و اعلام آمادگی 30نفر از نمایندگان، ممکن است اعضا افزایش یابد.

نماینده شازند خاطر نشان کرد:  مکاتبات فوری با دولت  مصر در خصوص این سفر آغاز شده و پس از  سفرا 4 نماینده ، زمینه  سفر گروههای 20 یا 30 نفره  فراهم شود.

بیغش با بیان اینکه نتیجه این هماهنگی ها تا  پنج شنبه اعلام  خواهد شد، تاکید کرد در صورت امکان کمکهای مردمی مجلس را نیز به همراه خواهیم برد.

سروری نیز که جزء 4 نماینده ای است که به غزه سفر خواهد کرد گفت: این سفر به دلیل عدم همکاری مقامات مصری تاکنون میسر نشده بود اما با ملاقاتی که با حافظ منافع مصر در ایران صورت گرفته است امیدواریم تا هفته آینده از مسیر مصر به غزه برویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود:  فرم هایی جهت ثبت نام از نمایندگان برای اعزام به غزه تهیه و برای همه نمایندگان ارسال شده تا هر نماینده ای داوطلب اعزام به غزه بود برای سفر نام نویسی کند.

وی با بیان این که سفیران جمهوری اسلامی ایران پیام همبستگی ملت ایران را به افرادی که در جبهه مقاومت حضور دارند می رسانند خاطرنشان کرد: این اقدام نیازمند همکاری کشورهای منطقه بخصوص مصر است که زمینه حضور نمایندگان ایران را در آنجا فراهم نمایند.

گفتنی است محمود احمدی بی غش، شبیب جویجری، عوض حیدرپور و پرویز سروری از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جهت اعلام همبستگی با مردم غزه خواستار سفربه این شهر شدند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet