هدر اصلی
1389/03/19 08:51:00
سرویس صحن
لاریجانی: به تاکید رهبر انقلاب

مناقشه در اجرای قانون وجهی ندارد

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم تاکید نمودند اجرای قانون در کشور باید مورد توجه قرار گیرد و مناقشه در این امر طی مراحل مقرر وجهی ندارد.

به  گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به دیدار روز گذشته نمایندگان مجلس با رهبر انقلاب اظهار داشت: رهنمودهای روز سه شنبه حضرت ایشان پشتوانه عظیمی برای حرکت آتی مجلس می باشد که هم در رویکرد و هم مکانیزم فعالیت مجلس ثمر بخش خواهد بود.

وی افزود:  اولاً حسن نظر ایشان به سمت گیری های خانه ملت و نقش آفرینی مجلس در امور مهم کشور اعم از مسائل بین المللی و وجوه داخلی و تاثیر آن در اقتدار ملی هم موجب قدردانی نمایندگان و هم دقت همه جانبه در این امور را مثل همیشه باعث خواهد گردید که مستمراً باید رصد دقیق شرایط و شناخت صحیح امور پیرامونی را نمود و با حضور فعال و هوشمندانه در صحنه به وظایف خود عمل کرد.

لاریجانی تاکید کرد: ثانیاً رویکرد آرمان گرایی در تدوین قوانین که از مبنای شناخت واقعیات به نحو عینی سرچشمه گیرد نه امور ذهنی، این سوگیری متین و جهت بخش در کلان حرکت جامعه را باعث می گردد تا در تحقق سند چشم انداز با عزم راسخ گام برداشته شود.

علی لاریجانی تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم تاکید نمودند اجرای قانون در کشور باید مورد توجه قرار گیرد و مناقشه در این امر طی مراحل مقرر وجهی ندارد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ثالثاً مهم تلقی نمودن نمایندگی ملتی بزرگ و کار کارشناسی در امور تقنینی در کمیسیونها و مطالعات جدی پیرامونی در بحث های کارشناسی باعث می گردد قوانین مصوب از قدرت علمی بالنده در جهت رویکرد آرمانی واقع گرا برخوردار باشد.

وی افزود: رابعاً تایید رهبر معظم بر روحیه مسلط مجلس مبنی بر انقلابی، مومن، شاداب و دارای احساس مسئولیت و آشنا به مسائل بودن کلید تحرک سازنده و نقش آفرین مجلس خواهد بود که ان شاءالله با عنایت حق تعالی و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم مستمرا ادامه یابد.

لاریجانی گفت: خامساً قدر شناسی و تکریم رهبری معظم از زحمات و خدمات نمایندگان ملت در دو سال گذشته پشتوانه مهمی برای ادامه راهی است که سلوک متین و صمیمانه در همراهی و کمک به سایر قوا و مخصوصا قوه مجریه همراه با حفظ حدود و ثغور قانونی پیگیری شود.

وی افزود: انتظار مجلس همانگونه که رهبر معظم تاکید نمودند اجرای قانون در کشور است و مناقشه در این امر طی مراحل مقرر وجهی البته با رعایت آداب قانونگذاری که ایشان متذکر شدند ندارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: از آنجا که مجلس نهاد نظارتی بر سایر قوا می باشد تاکید رهبر معظم بر صیانت از این جایگاه در پرتو مراقبه درونی نهایت توجه و اهمیت و احترام ایشان به مکانت خانه ملت را نشان می دهد که این نهاد ملی حال نظارتی درونی در خویش باشد و ان شاءالله در آینده نزدیک سازوکار آن را در آئین نامه مجلس طراحی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: اما آنچه بیش از هر چیز قلوب را مسخر می نمود توصیه رهبر معظم بر نحوه تصمیم گیری در هر اقدام تقنینی بود که براساس حجت شرعی باشد که این نظارت از هر عامل دیگری جهت دهنده تر خواهد بود.

لاریجانی ادامه داد: مجلس با سپاسگزاری از رهبری معظم، مسائل اساسی مدنظر ایشان را به عنوان اولویت های جهت دهنده کار این نهاد تلقی نمود و مخصوصا در شرایط پیچیده فعلی بین المللی آن را مبانی عمل خویش قرار خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet