خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/19 09:08:00
سرویس صحن

عباسپور خواستار اجرای هرچه سریع‌تر قانون پذیرش دانشجو شد

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای هرچه سریع‌تر قانون پذیرش دانشجو در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی شد

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" در جلسه علنی روز چهارشنبه 19 خرداد ماه طی یک اخطار با استناد به اصل 123قانون اساسی گفت: بر اساس این اصل رئیس‏جمهور موظف‏ است‏ مصوبات‏ مجلس‏ یا نتیجه‏ همه‏پرسی‏ را پس‏ از طی‏ مراحل‏ قانونی‏ و ابلاغ‏ به‏ وی‏ امضا کند و برای‏ اجرا در اختیار مسئولان‏ بگذارد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس طرح دو فوریتی پذیرش دانشجو در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی را با رای بالا به تصویب رساندند و شورای نگهبان نیز با دقت نظر مصوبه مجلس را بررسی و به تصویب رسانده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: متاسفانه در نامه ای که رئیس مجلس به شورای نگهبان نوشتند به چند قانون از جمله این قانون اشاره کردند که هیچ کدام از مواردی که رئیس جمهور اعلام کرده اند مغایر با قانون اساسی نیست.

عباسپور همچنین از رئیس مجلس درخواست پی گیری این موضوع را کرد و گفت: خواهش می‌کنم دستور بفرمایید قانونی را که مجلس به تصویب رسانده سریعا ابلاغ شود و به اجرا درآید.

وی افزود: جوانان این مملکت منتظر اجرایی شدن این قانون هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet