هدر موبایل
1389/03/19 09:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اراک:

پیچیدگی قوانین و پراکندگی مراکز تصمیم‌گیری از موانع تولید و اشتغال است

**نماینده اراک، کمیجان و خنداب مجلس شورای اسلامی گفت: پیچیدگی قوانین و مقررات، پراکندگی مراکز تصمیم‌گیری و وجود طرح‌های متفاوت در خصوص اشتغال از موانع تولید و اشتغال است.

به گزارش ایسنا، عباس رجایی با حضور در اداره کل کار و امور اجتماعی استان مرکزی ضمن برگزاری نشستی، از نزدیک در جریان فعالیت بخش‌های مختلف این اداره قرار گرفت و در خصوص اهمیت وظایف و عملکرد اداره کل کار و امور اجتماعی مباحثی را مطرح کرد.

وی در ادامه به نقش اساسی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی اشاره کرد و افزود:تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید جهت حفظ اشتغال و تولید، در راستا و موازات یکدیگر فعالیت کنند.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: جهت بحث استاد و شاگردی بایستی برنامه‌ها و تسهیلاتی در نظر گرفته شود، تا بتوان این موضوع را به شکل قانونی به چرخه اشتغال و تولید بازگردانیم.

رجایی در خصوص مشاغل خانگی نیز گفت: صنایع بزرگ و مادر با توجه به نقش بسزایی که در تولید دارند، می‌توانند مشاغل خانگی را با توجه به تولیدات خود در جامعه تعریف کنند.

وی تصریح کرد: در برخی از مدیریت‌ها غالباً دغدغه‌ای برای تامین منابع وجود ندارد؛ چرا که از طریق بودجه عمومی منابع در اختیار مدیر قرار می‌گیرد و به دلیل این‌که شاخص‌های دقیقی برای اندازه‌گیری میزان کارایی و اثربخشی و استفاده بهینه از منابع در اختیار وجود ندارد، در مجموع این نوع مدیریت مبتنی بر مدیریت هزینه و روزمرگی است و به همین دلیل مشاهده می‌شود، نسبت هزینه به فایده (محصول) به جای آنکه با افزایش بهره‌وری روندی کاهشی داشته باشد، به عکس روندی افزایشی دارد و روزبه روز بر حجم هزینه‌های دولت می‌افزاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet