خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/19 10:24:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس تشکیل می‌شود

کمیته تخصصی پیگیری تحریم کمپانی‌های صهیونیستی

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کمیته‌ای تخصصی برای پیگیری تحریم کمپانی‌های صهیونیستی تشکیل گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه 19 خرداد ماه با تصویب ماده واحده طرح اصلاح قانون حمایت از انقلاب های اسلامی مردم فلسطین مصوب 1369، مقرر کردند: کمیته تخصصی مرکب از وزارتخانه‌های امور خارجه، امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی، اطلاعات، نفت و همچنین بانک مرکزی و سازمان صداوسیما تشکیل و لیست کامل شرکتها و موسسات و کمپانی های صهیونیست در سطح جهان و فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع تحریم را به صورت شفاف ظرف دو ماه از تصویب این قانون ارائه و به صورت سالیانه و یا حسب ضرورت به روز رسانی می‌کند.

بر همین اساس، وزارت امور خارجه موظف است گزارش روند فعالیت کمیته مذکور را سالیانه و همچنین در مواقع مقتضی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه نماید.

همچنین وزارت امور خارجه موظف است در فرصتهای مقتضی در مجامع جهانی و اجلاسهای بین المللی از جمله سازمان کنفرانس اسلامی و اجلاس غیرمتعهدها، طرح تحریم رژیم اشغالگر قدس را مطرح و جهت درج در بیانیه ها و قطعنامه ها پیشنهاد دهد.

سازمان صداوسیما نیز موظف است طبق لیست ارائه شده توسط کمیته تخصصی، از تبلیغ هر نوع کالای شرکتهای صهیونیستی خودداری نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet