شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 12:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

هیچ شکایتی از علی مطهری به هیات داوری نرسیده است

**رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به پرسشی درباره این‌که علی مطهری گفته است به هیات داوری فراکسیون مراجعه نمی‌کند، گفت: هیچ مطلبی مبنی بر این‌که ایشان به فراکسیون مراجعه نمی‌کند به ما ابلاغ نشده است.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: آن‌چه به ما گفته شده این است که مطهری به هیات مراجعه می‌کند. اگر غیر از این شد و ایشان در هیات حضور نیافت آن موقع هیات مطابق اظهارات ایشان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

پیش از این رییس ابراهیمی به ایسنا گفته بود: هیچ شکایتی از علی مطهری نماینده مردم تهران به هیات داوری نرسیده است.

ابراهیمی با اشاره به این نکته که به دنبال انتشار مطلبی به نقل از علی مطهری در یکی از سایت‌ها، ابهاماتی برای ما ایجاد شده است، یادآوری کرده بود: مطلب منتشر شده نیاز به توضیح دارد تا ابهامات را رفع کند؛ لذا از علی مطهری دعوت کردیم برای بیان توضیحاتی، در جلسه آینده که روز یک‌شنبه برگزار خواهد شد حضور پیدا کند.

ابراهیمی هم‌چنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا به کمیسیون امنیت ملی در این خصوص شکایتی رسیده، با بیان این‌که این امر هیچ ارتباطی با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ندارد و شکایتی هم به آن نرسیده، در تشریح سایر مصوبات این هیات در جلسه عصر روز گذشته - یک‌شنبه - هیات داوران فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: به دنبال شکایتی که از قبل در این هیات مطرح شده بود که 44 نفر از اعضای فراکسیون اصولگرایان در روز انتخابات هیات رییسه مجلس به علی لاریجانی رای سفید دادند، این موضوع در هیات مطرح و بررسی شد و به اتفاق به این نتیجه رسیدند که چون آرا مخفی است، برای هیات داوری فراکسیون اصولگرایان تشخیص این امر که این افراد چه کسانی بودند، ممکن نیست.

رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: بنابراین این شکایت به این صورت ختم شد که همه اصولگرایان چه افرادی که در جلسات مجمع حاضرند و چه افرادی که حضور ندارند باید از مصوبات مجمع عمومی فراکسیون پیروی کرده و از این تصمیمات تبعیت کامل داشته باشند.

ابراهیمی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه را بررسی لیست اصولگرایان عنوان کرد و گفت: مقرر شده تا افرادی که در لیست فراکسیون اصولگرایان هستند مورد بررسی قرار گیرند و از این افراد احراز اصولگرایی شود.

نماینده مردم بیرجند در مجلس گفت: شنیده شده که برخی افراد هم در جلسات فراکسیون اقلیت شرکت می‌کنند و هم در فراکسیون اکثریت، لذا برای آن‌که نیروها یک دست باشند، این احراز اصولگرایی انجام خواهد شد.

رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان افزود: در نهایت ممکن است برای اعضای فراکسیون اصولگرایان کارت صادر کنیم تا ورود و خروج‌شان به جلسات فراکسیون با کارت انجام شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره شاخص سنجش اصولگرا بودن نمایندگان گفت: شاخص نداریم، زیرا اصولگرایان مشخص هستند و ولایت‌مداران را ما اصولگرای واقعی می‌دانیم، یعنی کسانی که به اساسنامه و مرامنامه عمل کنند.

ابراهیمی با بیان این‌که هنوز تعداد اعضای فراکسیون اصولگرایان را به صورت لیست نداریم، گفت: با توجه به این‌که ما به عنوان هیات داوران حدود سه هفته است که کار خود را شروع کردیم هنوز لیست کامل اعضا را نداریم، اما به دنبال آن هستیم تا تعداد و هم‌چنین اصولگرا بودن افراد برایمان احراز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet