خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 09:51:00
سرویس بین الملل
آلیا خبر داد

ارائه گزارش حقوق بشر ایران به اجلاس در ژنو

**رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیات ایرانی در اجلاس بررسی دوره ای حقوق بشر کشورها گزارشی از وضعیت حقوق بشر ایران ارائه می کند.

"فاطمه آلیا" نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اواخر بهمن ماه در مرحله اول اجلاس بررسی دوره ای حقوق بشر کشورها که در ژنو برگزار شد گزارشی درخصوص حقوق بشر ایران ارائه کرد، گفت: گزارش هیات جمهوری اسلامی ایران در موضوع حقوق بشر و در بعد قانونگذاری و سایر حوزه ها به تصویب اجلاس رسید که برخی از کشورها توصیه هایی را ارائه کردند و هیات ایرانی نیز پاره ای از این توصیه ها را با استدلال رد کرد و برخی را پذیرفت.

به گفته وی هیات ایرانی روز پنجشنبه 20 خرداد گزارش دیگری را به اجلاس مذکور ارائه خواهد کرد.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقسیم بندی های انجام شده در اجلاس بررسی دوره ای حقوق بشر کشورها جهت ارائه گزارش در زمینه حقوق بشر، گفت: همه کشورها باید در زمینه حقوق بشر به اجلاس مذکور گزارش دهند و درواقع باتوجه به تعداد کشورهای موجود در دنیا هر چهار سال یک بار به کشورها نوبت ارائه گزارش می رسد.

آلیا گفت: پس از ارائه گزارش توسط هر کشوری، کشورهای حاضر در اجلاس نظر موافق و یا مخالف خود را نسبت به حقوق بشر در آن کشور اعلام می کند و یا توصیه های ارتقاء بخش در زمینه حقوق بشر مطرح می کند.

وی افزود: در همین رابطه هیاتی از جمهوری اسلامی ایران صبح فردا برای شرکت در اجلاس مذکور عازم ژنو است که جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر و مشاور بین الملل رئیس قوه قضائیه و چند قاضی عالی رتبه قوه قضائیه در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

به گفته آلیا وی به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی در اجلاس مذکور حضور می یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet