هدر موبایل
1389/03/19 15:06:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم محلات و دلیجان:

وضعیت بیمارستان‌های منطقه اسفناک است

**نماینده مردم محلات و دلیجان وعضو کمیسیون آموزش از تذکر خود به وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی خبر داد و گفت: وضعیت بیمارستان‌های محلات و دلیجان اسف انگیز است و عملاً در حالت نیمه‌تعطیل می باشند.

"علیرضا سلیمی" در گفت و گو با هفته نامه وقایع استان مرکزی افزود: در آخر هفته این بیمارستان‌ها پزشک جراح، متخصص بیهوشی یا پزشک زنان و اطفال ندارند و مدیریت دانشگاه علوم پزشکی منطقه نتوانسته است کادر لازم را برای پوشش بیمارستان منطقه فراهم کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان گفت مرد م این منطقه از لحاظ خدمات پزشکی و درمانی در مضیقه هستند و برای اعتراض به این وضعیت جلوی دانشکده علوم پزشکی اراک تجمع کرده‌اند تا به تقاضایشان ترتیب اثر داده شود.

سلیمی گفت بیمارستان‌های اراک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اراک است اما رئیس این دانشکده مدیریتی ضعیف دارد و نتوانسته از پس رفع این مشکل برآید. وی ادامه داد: این مدیر خلف وعده‌های فراوان داشته است.

 علیرضا سلیمی همچنین از تذکری دیگر به وزیر نیرو خبر داد و گفت: قطعی مکرر آب آن هم با شروع فصل گرما در محلات باعث بروز نارضایتی شده است؛ این قطعی آب از برنامه خاصی نیز پیروی نمی کند به طوریکه در برخی از نقاط شهر قطعی وجود ندارد و در برخی نقاط تا 6 ساعت قطعی آب دارند.

نماینده مردم محلات و دلیجان خاطر نشان کرد: مسئله قطعی آب که در فصل گرما حادتر می‌شود از جمله مسائلی است که باید در زمستان به آن پرداخته شود نه حالا که مردم دچار مشکل هستند.

وی خاطر نشان کرد در روستا‌های اطراف دلیجان نیز به خصوص در 5 روستا مردم از کمبود شدید آب، چه آب شرب وچه برای آبیاری زمین‌های کشاورزی رنج می‌برند به طوریکه بسیاری از زمین‌ها زیر کشت رفته‌اند اما چون رودخانه انار رود کاملاً خشک شده است، قادر به آبیاری نیستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان همچنین از قرار جلسه‌ای با وزیر نفت خبر داد و گفت: بعضی از روستا‌ها با جمعیت بسیار کم هنوز از  نعمت داشتن گاز بی‌بهره‌اند که در این خصوص هفته آینده جلسه‌ای با وزیر نفت داریم که خواستار توجه نشان دادن وی به مسئله گاز‌رسانی در این منطقه هستیم.

سلیمی تصریح کرد؛ جمعیت مردم منطقه 35 هزار نفر بیشتر نیست اما وزارت نیرو برای استحصال آب در این منطقه کاری نکرده است. وی ادامه داد: 28 سال است که مردم این منطقه با مسئله کمبود آب شرب دست به گریبانند و دولت باید یک بار برای همیشه به نیاز به چاه آب در این منطقه توجه نشان دهد و مسئله را حل کند.

سلیمی همچنین از حضورپر رنگ مردم این منطقه در مراسم ارتحال امام خبر داد و گفت: حضور پر رنگ مردم این منطقه نشانه عمق ارتباط معنوی مردم با بنیانگذار انقلاب و نظام است. وی خبر داد: از منطقه محلات و دلیجان 700 نفر به سمت حرم امام گسیل شدند که البته تعداد مشتاقان بسیار بیشتر از این تعداد بود.

نماینده مردم محلات و دلیجان مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح مسکن مهر در این منطقه گفت: با وجود اینکه این طرح با تأخیر قابل ملاحظه‌ای شروع شد اما از پیشرفت نسبتاً خوبی بر خوردار بوده است. در بخش مسکن مهر رزمندگان نیز کار رونق گرفته است و برآورد میزان زمین مورد نیاز و آب و برق و گاز هم صورت گرفته است.

علیرضا سلیمی در توضیح فعالیت‌های عمرانی استان به ساختن یک فرهنگسرا که عملیات اجرایی آن در حال انجام است و یک کارخانه کاشی‌سازی که به زودی کلنگ آن به زمین زده می‌شود اشاره کرد و گفت: این کارخانه در صورت راه‌اندازی برای 600 نفر اشتغال ایجاد می کند که بخش مهمی از مشکل بیکاری منطقه را مرتفع می کند.

سلیمی در خصوص فعالیت‌هایی که در جهت ایجاد جذابیت‌های گردشگری این منطقه در حال انجام است گفت: در صدد هستیم تا از پتانسیل چشمه‌های آب گرم دلیجان با جذب سرمایه‌گذار امکانات اقتصادی برای منطقه ایجاد کنیم. وی خبر داد؛ این طرح جزو مصوبات استانی بوده است که قرا ر شد 28 ویلا و یک هتل به علاوه کار محوطه‌سازی در اطراف چشمه‌های آب گرم صورت گیرد.

وی از جذب یک سرمایه‌گذار خارجی با سرمایه 25 میلیارد ریالی برای احیا و استفاده از کاروانسرای دو دهک دلیجان به عنوان یک جذابیت توریستی خبر داد. وی خاطر نشان کرد: در این راستا برای غار نخجیر هم تا 5میلیارد ریال هزینه خواهد شد.  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیک بودن دور سفرهای استانی رئیس‌جمهور در ارزیابی روند اجرایی شدن مصوبات استانی گفت: به صورت آماری روند پرو‍ژه‌‌ها رقم خوبی را نشان می‌دهد اما از لحاظ وزنی ما شاهد پیشرفت خوبی نبوده‌ایم و بیشتر از 30 یا40 درصد مصوبات اجرایی نشده است و ما انتظار داریم روند اجرایی سرعت بیشتری بگیرد.  سلیمی در راستای مؤثر‌تر شدن سفرهای استانی رئیس‌جمهور از ارائه طرحی در استان خبر داد و گفت: در راستای مؤثر شدن حضور رئیس‌جمهور در استان رایزنی‌هایی با استاندار و معاونان استان داشته‌ایم تا پیرو هماهنگی نمایندگان ومدیران مسائل و پیشنهادات به صورت جمع‌بندی شده به رئیس‌جمهور ارائه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet