شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 15:19:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم لارستان و خنج:

دغدغه منتخبین مردم، رفع معضلات آنهاست

**نماینده مردم لارستان و خنج در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اقدامات دولت را در زمینه کاهش انزوا از روستاها در نظر داشت و سفرهای استانی نیز در این راستا گامی بلند و تأثیر‌گذار بوده است.

"علی‌اصغر حسنی" که چند روز پیش از این حوزه بازدید به عمل آورده و در جریان معضلات مردم قرار گرفته است، در گفت‌وگو با خبر جنوب، همچنان معضل مردم را در این حوزه کمبود آب می‌داند. 

 

 کمبود آب چه مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است؟ کدام روستاها و بخش‌ها در این رابطه با معضل جدی روبه‌رو هستند؟

چند روز پیش از چند روستا در حوزه انتخابیه بازدید به عمل آوردیم و در جریان مشکلات مردم روستاها قرار گرفتیم. روستای علی‌آباد از جمله این روستاها بود که ساکنین آن از فقدان آب آشامیدنی، امکانات روستا و تنها مسجدی که در اثر سیل سال جاری تخریب شده بود مطالبی را عنوان کردند و این مطالب را در اولویت کارها برای حل و فصل آن قرار دادیم. در ادامه نیز در بازدید از روستای حسین‌آباد مسائل و مشکلات مربوط به خانه بهداشت، ایجاد پایگاه اورژانس، تلفن ثابت خانگی در روستا، جاده روستایی، خشکسالی‌های اخیر مطرح شد و کمک مالی برای تعمیرات و ساخت آشپزخانه مسجد روستا اختصاص یافت. در بازدید از روستای لب‌اشکن بر ایجاد سد خاکی، آسفالت و تسطیح جاده نیز اقداماتی صورت گرفته است که امیدوارم مردم این مناطق را یاری‌رسان باشد.

 

 با توجه به اظهارات شما مردم روستاهای حوزه انتخابیه شما در حال‌حاضر در چه شرایطی به سر می‌برند و برای بهبود اوضاع زندگی ایشان چه اقداماتی صورت می‌گیرد؟

در بازدید از روستای حیدرآباد با پیگیری‌های صورت گرفته و قول مساعد وزیر راه و ترابری در سفر‌های اخیر خود به شهرستان خنج در خصوص جاده ارتباطی روستای حیدرآباد اقداماتی انجام شده و کار مطالعه آن آغاز شده است. پروژه ساخت مسجد نیمه‌کاره روستای خلیلی نیز از دیگر دغدغه‌هاست که باید آن رابه پایان برسانیم. در روستای خلیلی احداث سد خاکی، بهسازی روستا، اجرای طرح گازرسانی، احداث جاده ارتباطی خلیلی - خنج نیز از دیگر اقدامات است.

 

 به طور کلی جامعه روستایی دچار چه مشکلاتی هستند که در همه آنها در استان فارس مشترک است؟

باید اقدامات دولت را در زمینه کاهش انزوا از روستاها در نظر داشت و سفرهای استانی نیز در این راستا گامی بلند و تأثیر‌گذار بوده است. خوشبختانه با تأکید و جدیت دولت عدالت محور رویه دستگاه‌های اجرایی مبنی بر محرومیت‌زدایی در مناطق روستایی مؤثر واقع شده است که در این راستا مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی در هر مرحله از بازدیدها مشکلات و خواسته‌های روستاها جمع‌بندی و توسط دستگاه‌های مرتبط تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود. احداث و تکمیل راههای آسفالته روستایی، کمبود امکانات بهداشتی، گازکشی، احداث و تکمیل مساجد، کمبود امکانات ورزشی، مشکلات تأمین آب و برق، احداث سد خاکی و بهسازی روستا از جمله خواسته‌های مردم در روستاهاست. ما منتخب مردم هستیم و رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet