شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 15:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

به جای قانون، سلیقه اجرا می‌شود

**نماینده تهران در مجلس با اشاره به اینکه "یکسال است انتخابات دوره دهم تمام شده اما یک عده ول کن نیستند" تمرکز بر موضوعات سیاسی را دلیلی بر غفلت از مشکلات اصلی کشور دانست و گفت: متاسفانه در حوزه های مختلف شاهدیم که به جای حل مشکلات مردم شعار داده می شود و به جای قانون هم عده ای سلیقه را اجرا می کنند.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفتگو با مهر ، با انتقاد از تمرکز اصلی گفتگوهای رسانه ها بر محور سیاسی و انتخاباتی گفت: من معتقدم باید راجع به بیکاری ،تورم ، اشتغال ، بلاتکلیفی و اعتیاد صحبت  کرد و در این زمینه ها به داد مردم رسید. من هر دوشنبه حداقل با 15 - 16 نفر ملاقات دارم که اکثر آنان متقاضی وام برای اجاره خانه و باقی متقاضی کار هستند . از اقشار مختلف جامعه .

اکرمی خطاب به همکاران خود در مجلس و مسئولان خاطرنشان کرد: به سراغ مردم بروید ،به سراغ حل مشکلات مردم بروید اگر مشکلات مردم حل شود ما اصلا بیکار نداریم که مدام حرف بزنیم اما ما مدام در حال حرف زدن و شعار دادن هستیم و مشکلات را نیز حل نمی کنیم. دولت باید در قبال قانون خاضع باشد و آن را اجرا کند اگر نسبت به اصل قانون حرف و حدیث دارد ، بگوید فلان جای قانون مشکل دارد برای من مشکل را حل کنید چون اجرایی نیست نه اینکه قانون را به زمین گذاشته و کار خود را کند.

وی یادآور شد: هر کس باید کار خود را انجام دهد .رئیس محترم جمهور کارش اجرای قانون است کارهای نظری مربوط به مجلس و کمیسیون های مجلس است. مجلس باید قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون کند قوه قضائیه نیز باید بر حسن اجرای قانون نظارت کند. اگر هرکس کار خود را بکند در کار دیگری دخالت نمی کند ما کار خود را زمین گذاشته و در مورد کار دیگران نظر می دهیم و این  شیوه درست نیست.

اکرمی گفت: ایران یک کشور با ظرفیت و مستعد است و متاسفانه ما صرفا از 5 درصد معادن کشور استفاده می کنیم و از طرف دیگر 230 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان و سیال داریم که باید از مردم بخواهیم سرمایه گذاری کنند. این دولت است که باید کار حاکمیتی کند نه تصدی گری. اصل 44 باید اجرا شود و دولت کنار نشسته و هدایت و نظارت کند. تصدی گری را کنار بگذارد تا مشکلات مردم حل شود.

وی ادامه داد: هر جا سخنرانی داریم و از منبر پایین می آییم مردم به سراغ ما می آیند که مشکل داریم برای جوانان کاری کنید. می گویند شما را به خدا به فکر جوانان باشید برای اشتغال و کشاورزی کاری کنید.

اکرمی افزود: الان درسردخانه های ما هزاران تن سیب داریم آنگاه واردات سیب داریم. رفتم میوه فروشی دیدم آلبالو ازفرانسه وارد شده است آخر آلبالوی ما را فرانسه باید تامین کند؟ البته یک عده پول دار هستند می خرند و می خورند اما این زیبنده ما نیست. امثال این زیاد است ما 300 میلیون دلار برای واردات سیگار پول از این مملکت خارج می کنیم.

نماینده تهران گفت: چندی قبل شرکت های هرمی را گرفتند و گفتند 8 میلیارد دلار ثروت از کشور خارج شده است این به خاطر بیکاری است. اگر ما زمینه سالم برای جذب سرمایه فراهم کنیم حتی می توانیم سرمایه خارجی را جذب کنیم ما از توان خودمان استفاده نمی کنیم مدام بحث های سیاسی را دنبال می کنیم به فکر این مردم نیستیم به فکر زندگی آنها نیستیم.

وی تصریح کرد: یک سال است انتخابات دوره دهم تمام شده ، بالاخره یکی با رای مردم پیروز شده.  یک عده ول کن نیستند انتخابات تمام شد همه چیزش تمام شد بروید به کار مردم برسید. پیش مردم سرافکنده هستیم برای اینکه نمی توانیم مشکلاتشان را حل کنیم. مدام نامه می دهند هر سفری که رئیس جمهور انجام می دهد به تناسب استانها هزاران هزار نامه جمع آوری می شود و دریافت می کند خوب یک بار بروید ببینید مردم چه می خواهند چه مشکلاتی دارند وگرنه معنا ندارد هر سفری که انجام می شود به تعداد نامه ها افزوده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سومین باری است که رئیس جمهور به ایلام سفر کرده است، ببینید واقعا این نامه ها که این سفر دریافت می کنند چقدر مشکلات گذشته شان حل شده است؟ برخی می گویند مصوبات دولت در دور اول هم اجرایی نشده است و مدام در هر سفر روی هم مصوبه تلنبار می کنند.

اکرمی درباره سیاست دولت برای انتقال مردم به خارج از تهران نیز گفت: ما قانون داریم که مراکز آموزش نظامی غیر ضرور باید از تهران خارج شوند این قانون متعلق به سال 66 است و الان سال 89 است، چرا این قانون هیچ وقت اجرا نشده است. بارها تاکید کردیم اما ببینید آیا  کسی حاضر است از جایش تکان بخورد؟ این تهران باید سبک شود. آب و هوای آن آلوده است. ما قانون داریم در این باره اگر قانون اجرا می شد نیازی به انتقال مردم از تهران نبود. آخر چه کسی است که تهران را با امکانات و خدماتش رها کند و به روستا یا شهر با جمعیت زیر 25 هزار نفری برود.

وی ادامه داد: فقط بر اجرای قانون باید تاکید شود نه اینکه قانون مصوب کنار گذاشته شده و قانون جدید مصوب شود. اینها نشانگر این است که فکر و تدبیر و تخصص وجود ندارد. یه چیزی گفته می شود حال شد، شد. نشد هم نشد .مچ ما را که نمی گیرند!

اکرمی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی در تهران چه می کند آیا تهران دریا دارد، دریاچه دارد، اسکله دارد اینها باید به بنادر استانها بروند.

نماینده تهران درخصوص اجرای هدفمند کردن یارانه ها نیز گفت: اصل قانون هدفمند کردن یارانه ها بسیار ضروری و لازم است اما ما گفتیم ظرف یک سال 20 هزار میلیارد تومان از مردم گرفته شود اما آقایان می خواهند این مبلغ را در 6 ماه از مردم بگیرند این به مردم فشار وارد می کند. این تورم غیر انتظاری به وجود می آورد وما هم نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. آقایان می گویند اگر در 12 ماه انجام شود 30 درصد تورم داریم حال بگویند در 6 ماه چقدر تورم خواهیم داشت؟ خوب پاسخگو باشند.

وی درباره سهمیه بندی بنزین نیز به مهر خاطرنشان کرد: زمانی که بنزین سهمیه شده یک بار 120 لیتر، یک بار 100 ،یک بار 80 لیتر یک بار هم 60 لیتر. خوب یکی بگوید مبنای این توزیع چیست. براساس قانون است، مصلحت است، موجودی است؟ کسی پاسخگو نیست. این سلایق است که اجرایی می شود نه قانون.

اکرمی در باره اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره احزاب در کشور و دخالتشان در امور کشور نیز گفت: ما اصلا احزاب در کشور نداریم که اظهار نظر کنند یا فشار بر این و آن وارد کنند. حزب یعنی تشکیلاتی قانونی که اساسنامه دارد عضو گیری می کند کلاس آموزشی دارد و به مناسبت های مختلف پیشنهاد و برنامه دارد. ما اصلا در این کشور حزب نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet