خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 16:48:00
سرویس سیاسی

انتخابات پارلمانی هلند امروز برگزار می‌شود

**انتظار می‌رود لیبرال‌ها که با شعار کاهش هزینه‌های عمومی خود را مطرح کردند، درانتخابات پارلمانی این دوره هلند پیروز شوند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازسایت خبری بلومبرگ، انتخابات پارلمانی زود هنگام هلند برای تعیین ‪ 150 نماینده پارلمان این کشور امروز چهارشنبه در سراسر این کشور برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این دوره انتخابات پارلمانی هلند حدود 12 میلیون واجد شرایط دارد که امروز در 10 هزار حوزه رای گیری آرای خود را به صندوق ها می ریزند.

بر اساس این  گزارش، نظرسنجی ها نشان می دهد، امکان پیشی گرفتن نامزدهای حزب لیبرال به رهبری مارک روته 43 ساله، که شعار کاهش هزینه های عمومی کشور را مطرح کرده، بیش از احزاب دیگر است.

گفتنی است، در حال حاضر لیبرال ها 21 کرسی پارلمان هلند را در اختیار دارند.

در این دوره انتخابات، انتظار می رود پس از حزب لیبرال، حزب کارگر به رهبری یوب کوهن و حزب دموکرات مسیحی به رهبری یان پیتر بالکننده، نخست وزیر سابق این کشو که اخیرا درپی بروز اختلافات درباره سرنوشت نیروهای هلندی درافغانستان سقوط کرد، پیشی بگیرند.

این گزارش می افزاید، دموکرات مسیحی  ها نیز که پس از جنگ جهانی دوم  دربسیاری از حکومت های هلند حضور داشتند، انتظار می رود در رده سوم قرار گیرند و حزب ضد اسلامی آزادی به رهبری گرت ویلدرز در نظرسنجی ها، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است که انتخابات پارلمانی هلند اولین انتخابات پس از بحران بدهی یونان است، به همین دلیل در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها، بیشتر مسائل اقتصادی مطرح شده است و مردم این کشور با توجه به اظهارات نامزدها به آنها رای می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet