شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 17:59:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان به خانه ملت خبرداد

بازپس گیری معوقات مالیاتی در دستور کار ستاد مفاسد

**عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بازپس گیری معوقات مالیاتی مودیان در دستور کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی قرار دارد.

عزت الله یوسفیان نماینده آمل در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه عصر روز دوشنبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بازپس گیری معوقات بانکی که در دستور این ستاد قرار دارد، در این جلسه نیز مباحثی در خصوص آن مطرح و قرار شد تا رئیس کل بانک مرکزی هر هفته با حضور در جلسه ستاد گزارشی از عملکرد بانک ها درخصوص بازپس گیری معوقات بانکی ارائه کند.

وی افزود: در بررسی های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مقرر شد تا معوقاتی که با مذاکره بازپس گیری می شود در همین حد اقدام صورت گیرد و مشکل حل گردد و اگر با مذاکرات نتیجه ای حاصل نشد بانک ها موظف هستند تا بدهکاران را از خدمات بانکی محروم کنند.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: چنانچه این دو روش برای بازپس گیری معوقات بانکی نتیجه نداد ستاد مقرر کرد تا بدهکاران به دستگاه قضائی معرفی شوند.

یوسفیان با بیان اینکه بازپس گیری معوقات بانکی همچنان در دستور کار ستاد است، گفت: از این هفته 2 دستور جدید نیز در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شده که یکی از آنها بازپس گیری معوقات مالیاتی مودیان اعم از شرکت های دولتی و یا شرکت های خصوصی است.

وی گفت: برخی از شرکت ها دولتی یا غیردولتی مالیات های کلانی را بدهکار هستند اما آن را پرداخت نمی کنند و سازمان امور مالیاتی کشور ابزاری را برای بازپس گرفتن این مالیات هم در اختیار ندارد بنابراین ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به کمک این سازمان آمده تا مالیات ها وصول گردد.

نماینده آمل در مجلس جلوگیری از تخلفات در گمرک را دستور دیگر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ذکر کرد و یادآور شد: در گمرک کشور برای جلوگیری از مفاسد اقتصادی اقدامات خوبی شده اما ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای جلوگیری از هرگونه تخلف و فساد آمادگی خود را برای کمک به گمرک اعلام کرده که در صورت نیاز با تعیین راهکارهایی در این زمینه کمک های لازم را ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet