هدر موبایل
1389/03/19 18:08:00
سرویس اقتصادی
فلاحت‌پیشه بر اخذ غرامت از شرکت چینی تاکید کرد

تعویق در مهار حادثه نفت شهر قابل پذیرش نیست

**سهل انگاری شرکت چینی نسبت به موضوع آتش سوزی چاه نفت در نفت شهر برای ما به این معنا است که باید از شرکت چینی غرامت بگیریم.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام اباد غرب و دالاهو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اعلام این مطلب گفت: چینی ها به دلایل سیاسی بسیاری از روابط تجاریشان با ایران همراه با اغماض و سهل انگاری است و این نشان دهنده آن است که ما باید پیگیر گرفتن غرامت از چینی ها باشیم.

وی در ادامه با اشاره به پیش نویس قطعنامه اخیر شورای امنیت و موضع گیری چین در این زمینه اظهار داشت: سهل انگاری هایی که چینی ها  در زمینه وارد کردن کالاهای دست چندم به ایران می کنند، در کنار موضع گیری اخیر چین درباره تحریم ایران نشان دهنده آن است که چندان نمی توان به چینی ها اعتماد کرد و در صورت صحت قصور شرکت چینی در آتش گرفتن چاه نفت ما حق گرفتن غرامت از چینی ها را داریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی در زمان آتش سوزی چاه های نفت کویت باتوجه به شرایط سختی که حاکم بود از عهده خاموش کردن آن برآمد و در سال های بعد از جنگ نیز شاهد پیشرفت کشور در این زمینه ها بودیم؛ بنابراین این قابل پذیرش نیست که خاموش کردن چاه نفت تا به این حد طول بکشد.

فلاحت پیشه ضمن اظهار تاسف از آسیب های زیست محیطی و اقتصادی که این حادثه بوجود آورده است، گفت: مسئولان باید در این رابطه اقدامات جدی انجام بدهند و انتقادات جدی به مسئولان در این زمینه می تواند باعث جلوگیری مجدد بروز چنین حوادثی باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید کمیته حقیقت یابی برای روشن شدن علت حادثه به منطقه اعزام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet