هدر موبایل
1389/03/19 18:19:00
سرویس اقتصادی
تجری با اشاره به حادثه نفت شهر؛

عدم مهار آتش سوزی چاه نفت نشانه ضعف مدیریتی است

**نماینده قصرشیرین در مجلس با اشاره به عدم مهار آتش سوزی یک چاه نفت در نفت شهر گفت: این ناشی از ضعف مدیریت مسئولان وزارت نفت و همچنین مسئولان استانی و محلی است.

فرهاد تجری نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اظهار تاسف از عدم مهار آتش سوزی یک چاه نفت در نفت شهر گفت: متاسفانه روزانه سرمایه ملی در این چاه به هدر می رود و با کمال تاسف شنیده می شود که احتمال سرایت این آتش سوزی به چاه های دیگر و مشتعل شدن آن چاه ها هم وجود دارد.

وی عدم مهار این آتش سوزی را نشانه ضعف مدیریت در بین مسئولان نفتی ملی و استانی ذکر کرد و گفت: متاسفانه مسئولان تدبیر لازم را برای جلوگیری و پیش گیری از هرگونه حریق در این چاه ها نداشته و این نشانه ضعف بزرگ مدیریتی است.

عضو کمیسیون حقوق و قضائی مجلس اضافه کرد: بنابه گفته مسئولان محلی اگر در همان روزهای اول حریق، امکانات لازم برای مهار آتش سوزی وجود می داشت آتش سوزی گسترش پیدا نمی کرد و دامنه آن توسعه نمی یافت و اگر در همان روزهای اول وقوع انفجار با کمترین زمان این چاه مهار می شد موضوع تا این اندازه خسارت آفرین نمی شد.

تجری افزود: اگر آتش سوزی این چاه نفت به چاه های دیگر سرایت پیدا کند به یک فاجعه بزرگ در این منطقه تبدیل خواهد شد، گفت: در صورت سرایت حریق به چاه های دیگر خسارت آن غیرقابل جبران خواهد بود. در ضمن هم اکنون دود غلیظ ناشی از این آتش سوزی علاوه بر ضرر و زیان برای مردم منطقه، برای زیست محیطی استان نیز آثار زیانباری دارد.

وی از مسئولان دولت به خصوص از رئیس جمهور و وزیر نفت خواست تا حساسیت بیشتری نسبت به حریق این چاه نفت داشته و تدابیر لازم را بیاندیشند.

به گفته تجری پس از انفجار این چاه نفت 3 نفر کشته و 15 نفر دچار سوختگی شدید شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet