هدر موبایل
1389/03/19 18:54:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به نظر مقام معظم رهبری:

دیپلماسی‌پارلمانی به دیپلماسی‌دولتی جهت‌دهی کند

**حسین ابراهیمی تاکید کرد، از نظر رهبری دیپلماسی مجلس در تضاد یا موازی کاری با دیپلماسی دولت نیست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت مجلس و تقدیر ایشان از عملکرد داخلی و خارجی مجلس گفت: تقدیر رهبری مایه افتخار نمایندگان است و نمایانگر این است که رهبری از عملکرد مجلس در بخش داخلی و خارجی راضی هستند.

رئیس کمیته سیاست خارجی افزود: مقام رهبری پیش از این تاکید کردند، کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی باید مانند کمیته سیاست خارجی ملی آمریکا عمل کنند که با قدرت مسائل سیاست خارجی را دنبال و جهت سیاست های خارجی این دولت را تعیین می کند.

وی افزود: این فرمایش رهبری در واقع، مسئولیت سنگین مجلس را در کمک به دولت در سیاست خارجی تاکید می کند.

ابراهیمی در مورد اینکه انتقاد برخی از حامیان دولت مبنی بر اینکه فعالیت دیپلماسی مجلس  موازی کاری و تداخل با دیپلماسی رسمی دولت است با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی تعریف خود را دارد گفت: اکنون نقش و تاثیر دیپلماسی پارلمانی در همه جهان اثبات شده است و فعالیت پارلمانها در حوزه سیاست خارجی، تداخل و موازی کاری با دیپلماسی دولت محسوب نمی شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: در کمیسیون سعی کرده ایم از اقدامات و برنامه های دولت حمایت کنیم و به عنوان حامی در کنار دولت در سیاست خارجی باشیم و تاکنون سعی نکردیم که دولت را در اجرای برنامه یا سیاستی ناکام بگذاریم و خود مسئولان دولتی هم تاکنون هم این مسئله را تایید می کردند.

وی تاکید کرد، همانطوری که مقام رهبری نیز به نمایندگان توصیه کرده اند، دولت و مجلس یک هدف را دنبال می کند و آن اعتلای اسلام و اقتدار نظام است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet