هدر موبایل
1389/03/19 19:12:00
سرویس فرهنگی
نماینده اهر و هریس:

هیچکس بهتراز یاران نزدیک نمی‌تواند راوی اندیشه‌های امام باشد

**نماینده اهر و هریس در خانه ملت، خانواده امام، دوستان و کسانی که با امام بودند را بهترین کسانی دانست که می توانند در انتشار اندیشه های ایشان مثمر ثمر باشند.

"غلامحسین مسعودی ریحان" درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌های امام راحل  باید به چه نحوی منتشر شود که ضمن جامع و کامل بودن بتواند نسل جوان ما را بیشتر با اندیشه‌های ایشان آشنا نماید، گفت:باید اندیشه های امام(ره) به دو صورت عملیاتی و تبلیغاتی به جوانان و کل دنیا معرفی شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص معرفی اندیشه های امام به صورت عملیاتی، گفت: یعنی تمام فرمایشات امام راحل در عملکرد و رفتار مسوولان جاری و ساری شده تا جوانان ما از آن الگو بگیرند.
وی درخصوص نحوه معرفی اندیشه های امام خمینی به صورت تبلیغاتی نیز خاطرنشان کرد: افکار و اندیشه های ایشان می تواند از طریق کتاب، رسانه های جمعی، رساله های دانشگاهی و مدارس توسط دانشجویان و و دانش آموزان به بدنه جامعه منتقل شود.
نماینده اهر و هریس در ادامه با بی نظیر توصیف کردن کار حضرت امام خمینی در مبارزه با رژیم شاهنشاهی، تصریح کرد: کارامام راحل از آن جهت اهمیت دارد که مبنای کارایشان دین و مردم سالاری دینی بوده و توانسته است کشور را از دست طاغوت نجات دهد.
وی با بیان اینکه این تفکر امام خمینی باید به صورت عملیاتی در تمام کشور نهادینه شود ، خاطرنشان کرد: مسوولان ما باید در رفتارها و عملکرد خودشان به افکار و اندیشه های امام عمل کرده و به این نکته توجه داشته باشند اگر برای مردم رفاه ایجاد کرده و به محرومین توجه کنند می توانند به صورت عملی در راه و آرمان های ایشان گام بردارند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به برخی از اندیشه های امام خمینی(رض)، خاطرنشان ساخت: ایشان به آزادی های سیاسی و اجتماعی اعتقاد راسخ داشتند و اگر خدایی نکرده مردم ببینند این آزادی ها در جایی به بند کشیده شده است و آنطور که امام می خواست عملی نمی شود، دلسرد می شوند و در مقابل وقتی که ببینند به این اندیشه ها و خواسته های امام توجه می شود، پایبندتر از گذشته به دفاع از نظام و انقلاب خواهند پرداخت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امام (ره) در همه حال رفاه  مردم را می خواست، یادآورشد: کسی در زمان امام(ره) زندگی بدی نداشت و خیلی از مشکلات فعلی جامعه ما همچون اعتیاد و طلاق نیز در آن زمان وجود نداشت و یا درصد آن بسیار پایین بود.
مسعودی ریحان با اعلام اینکه آن روح بلند امام خمینی در تمام مردم رسوخ کرده بود، اظهار کرد: ایشان رفاه را برای قشر یا گروه خاصی نمی خواست و اگر در جایی محکم حرف می زد هم برای رفاه مردم جامعه بود.
نماینده اهر و هریس براین اساس، تصریح کرد: تمام مسوولان ما در دولت، مجلس و قوه قضائیه در رفتارها و عملکردهای خود باید تلاش کنند که اندیشه های امام راحل را بازتاب داده تا مردم ببینند که آنها در عمل نه در حرف، اندیشه های آن بزرگوار را انعکاس می دهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه من کمتر انعکاس اندیشه های امام را درکتاب های درسی و رساله های دانشجویی می بینم، خاطرنشان ساخت: در صورتی که باید این طور نباشد و اندیشه های امام باید از زمان کودکی  به ذهن و فکر کودکان رسوخ یابد.
مسعودی ریحان همچنین با تاکید بر اینکه در انتشار اندیشه های حضرت امام خمینی(رض) باید به سراغ خانواده امام، دوستان و کسانی که با امام بودند رفت، اظهار کرد: باید بازتاب اندیشه های ایشان را از کسانی پرسید که با امام زندگی کرده و در کنار ایشان بوده و مبارزه کرده اند.
نماینده اهر و هریس تصریح کرد: اگر غیر از این عمل شود و برخی تلاش کنند تا آنهایی که با حضرت امام بودند را نداشته باشیم  و جامعه ازآنها فاصله بگیرد، درآن صورت قطعا از اندیشه های  امام فاصله گرفته شده است.
وی افزود: هر چقدر این فاصله زیاد شود درواقع اندیشه های امام کنار زده خواهد شد چرا که هیچ کسی بهتر از یاران امام نمی تواند اندیشه های ایشان را به جامعه منتقل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet