خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 19:03:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نشست مشترک مطبوعاتی با رئیس مجلس عمان

سطح همکاری‌های ایران و عمان از جلوه خوبی برخوردار است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک مطبوعاتی با رئیس مجلس عمان ضمن ابراز خرسندی از سطح روابط ایران و عمان در زمینه های مختلف اظهار داشت: این روابط امروز از جلوه خوبی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی پس امضای تفاهمنامه مشترک پارلمانی با رئیس مجلس عمان افزود: در بعد اقتصادی همکاری های ما نسبتاً خوب است و تاکید ما در مذاکراتی که با رئیس مجلس عمان داشتیم این بود که سطح روابط در بعد اقتصادی باید گسترش یابد.

رئیس مجلس با اشاره به مسائل منطقه ای و رویکرد دو کشور در این زمینه گفت: در مسائل منطقه ای همچون موضوع فلسطین به ویژه در شرایطی که مردم فلسطین در وضعیت سختی به سر می برند نگاه دو کشور در حمایت از فلسطین به همدیگر نزدیک است.

لاریجانی با اشاره به مواضع اوباما نسبت به فلسطین اظهار داشت: باید تاسف خورد که از زمانی که اوباما با قاهره رفت و قول حمایت از حقوق فلسطینیان را داد نه تنها در این زمینه کاری صورت نداد؛ بلکه یک عقب گرد داشت و این امر که ما از مدت ها قبل آن را پیش بینی کرده بودیم.
وی ادامه داد: کشورهای اسلامی در کمک به فلسطین در شرایط کنونی باید گام های روشنی بردارند و ما در مذاکراتی که با آقای العیسایی داشتیم به نتایج خوبی در این زمینه رسیدیم.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در ارتباط با مباحث مربوط به منطقه به خاطر دخالت های امریکا و موضوع تروریسم ما و رئیس مجلس عمان هم نظر بودیم که باید بر امنیت بومی در منطقه تاکید شود و از حقوق مردم فلسطین به درستی دفاع شود؛ نه اینکه با شیوه امریکایی ها دنبال می کنند این موضوع پیگیری شود.
وی با اشاره به رویکرد رئیس مجلس عمان تصریح کرد: مواضع آقای العیسایی نسبت به مسئله هسته ای ایران روشن و بر مبنای اصول دقیق بوده است.
لاریجانی ادامه داد: ما از مواضع داهیانه، دقیق و منصفانه دوستان عمانی در ارتباط با فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنیم.
وی افزود: متاسفیم که این روزها امریکایی ها بازی ناشیانه ای  را در نیویورک به راه انداختند و برداشت ما این است که لابی صهیونیست پوست خربزه زیر پای اوباما گذاشته است.
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در سفر رئیس مجلس عمان و همراهان ایشان مذاکرات خوبی در زمینه های مختلف داشتیم که امیدواریم اثرات آن در روابط دو کشور موثر باشد که بخشی از آن را در توافقنامه ای که امروز بین دو مجلس امضاء شد وجود دارد و امیدواریم روابط پارلمانی در آینده بین این دو کشور تقویت شود.
وی در پایان از سفر رئیس مجلس عمان و هیات همراه به ایران تشکر کرد و از مذاکرات انجام شده با همتای عمانی خود ابراز رضایت کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet