ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/03/19 19:23:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس عمان:

پیشرفت‌های ایران پیشرفت همه کشورهای اسلامی است

**رئیس مجلس عمان در نشست مطبوعاتی که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد بر توسعه روابط دوجانبه با ایران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی العیسایی" با بیان اینکه روابط ایران و عمان از سطح بسیار خوبی برخوردار است اظهار داشت: ما روابط ویژه ای با ایران به خصوص در زمینه های فرهنگی و ازجمله مشترکات دینی داریم به نحوی که می توان گفت دیدگاه های دو کشور در این موارد به هم دیگر نزدیک است.

وی افزود: نزدیکی فرهنگی و تاریخی دو کشور ایجاب می کند تا روابط ما در سطح منطقه و بین الملل الگویی برای سایر کشورها باشد به نحوی که بتواند امنیت و ثبات منطقه را تامین کند.

رئیس مجلس عمان با بیان اینکه برخی از کشورها به دنبال ایجاد شکاف مشترک در روابط ایران و عمان هستند اظهار داشت: باتوجه به زمینه های مشترک فراوان بین دو کشور ما خواهان توسعه روابط دوجانبه با ایران هستیم.

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در خلال این دیدارها ما توانستیم در ارتباط با پیشرفت و توسعه ایران در زمینه های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اطلاعات دقیق تری به دست آوریم.

رئیس مجلس عمان تصریح کرد: پیشرفت های به دست آمده ایران مختص به ایرانیان نیست بلکه می توان آن را برای همه کشورهای مسلمان در نظر گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet