شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1386/11/08 14:10:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در نشست خبری ( 3):

تلاش ما این است که پاسخی مناسب به کارمندان و بازنشستگان در حد توان بودجه بدهیم

رییس مجلس در خصوص افزایش بودجه مبنی بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان و تاکید وی بر اجرای نظام هماهنگ پرداخت گفت: قرار ما با دولت این بود که قانون خدمات مدیریت کشوری در ظرف مدت آزمایشی که مدت آن ۵ سال باشد اجرا شود.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش بودجه مبنی بر 1500 میلیارد تومان و تاکید وی بر اجرای نظام هماهنگ پرداخت گفت: قرار ما با دولت این بود که قانون خدمات مدیریت کشوری در ظرف مدت آزمایشی که مدت آن 5 سال باشد اجرا شود بنابراین تقاضای مجلس بر اجرای این قانون به معنای این نیست که همه اعتبار این قانون در یک سال تامین شود بلکه ما خواهان حرکتی حساب شده از نخستین بودجه این قانون هستیم تا بعد از طی آن مدت اهداف مورد نظر قانون به نحو کامل تامین شود و با تلاش در مذاکره با دولت تا حد امکان به مشکلات حقوق بگیران مخصوصا قشرهایی از کارمندان که حقوق بسیار کمی دریافت می نمایند پاسخی در حد توان در بودجه بدهیم.

رئیس مجلس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نامه اخیر رئیس جمهور در خصوص مغایرت برخی مصوبات مجلس با اصول قانون اساسی و اینکه آیا بهتر نبود این نامه به صورت خصوصی با رئیس جمهور مطرح می شد تا به صورت علنی؟ گفت: نامه ای که رئیس جمهور در اعلام مخالفت دولت با یکی از مصوبات قانونی مجلس برای بنده فرستاده بود نامه محرمانه ای نبود که طرح آن نامه در افکار عمومی و در جامعه از نظر دولت ایرادی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: رئیس جمهور نامه خود را به صورت عادی فرستاده بود بنابراین بنده هم به صورت عادی موضع مجلس را اعلام نمودم و با سوالی که از مقام معظم رهبری شد و پاسخ صریح ایشان مساله تمام شد و این موضوع را پایان یافته تلقی نمایید.

حدادعادل گفت: خوشبختانه مجلس، دولت و همه قوا نظر مقام معظم رهبری را فصل الخطاب می دانند.

وی افزود: مراقبت مجلس برای مصوبات بر طبق قانون اساسی می باشد و دولت نیز ملزم به اجرای مصوبات مجلس می باشد و هر دو قوه نیز تبعیت خود را از اظهارنظر مقام معظم رهبری که بیانگر قانون اساسی است اعلام نموده اند.

رئیس مجلس خاطرنشان ساخت: خوشبختانه صحبتی که بنده کرده ام و صحبت هایی هم که بعد از آن شد جایی برای تفسیر و حاشیه نمی گذارد و به نظر من مساله روند خوبی را طی نمود.

حدادعادل در پاسخ به سوالی مبنی بر سفر قریب الوقوع و برنامه هایی برای ارتباط مجدد با مصر گفت: سفر بنده به مصر به دعوت رئیس مجلس مصر برای شرکت در اجلاس دو سال یکبار اتحادیه بین المجالس اسلامی صورت می گیرد.

وی افزود: بنابر این موضوع اصلی سفر روابط دو جانبه نیست و برقراری رابطه سیاسی بین ایران و مصر موضوع اصلی سفر نمی باشد.

وی افزود: اما طبیعی است که سفر رئیس یک قوه به کشور مصر و دیدارها و مذاکرات طبعا در بهبود شرایط برای همکاری دو کشور اثر گذار خواهد بود.

حدادعادل اظهار امیدواری کرد که افق همکاری های دو کشور با این سفر روشن تر شود.

رئیس قوه مقننه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر سفر وی برای شرکت در اتحادیه بین المجالس اسلامی و اینکه آیا در این اجلاس جمهوری اسلامی پیشنهادهای در مورد نوار غزه و بحران به وجود آمده در آن را مطرح خواهد کرد یا خیر؟ گفت: با توجه به موقعیت مکانی این اجلاس که در قاهره می باشد و سابقه تاریخی مواضع مصر در امر فلسطین و همچنین موقعیت خاص گذرگاه رفح در شرایط فعلی برای مردم محاصره شده غزه، طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهد کرد که این اجلاس تاکیدی بر کمک به مردم فلسطین و مخصوصا کاهش فشار بر مردم مظلوم فلسطین در غزه داشته باشد.

ادامه دارد...

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet