شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 19:43:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به واردات برنج‌های آلوده:

وزارت بازرگانی تقصیر خود را فرافکنی نکند

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس صحت ادعای وزارت بازرگانی مبنی بر مقصر بودن وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در ورود برنج های آلوده را نادرست خواند و این سخنان را فرافکنی وزارت بازرگانی در مورد تقصیرات خود دانست.

"عیسی جعفری" نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت سخنان وزیر بازرگانی در مورد مقصر بودن وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در اعطای مجوز برای واردات برنج های آلوده را رد کرد و گفت: ما این قضیه را به شکلی که مطرح شده قبول نداریم چرا که طی جلساتی که ما در کمیسیون کشاورزی داشتیم سازمان ها و نهادهای متصدی این امر از جمله وزارت بازرگانی، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد حرف های ضد و نقیضی در مورد این موضوع زدند.

وی در پاسخ به این سوال که منظور شما از ضد و نقیض گویی نهادهای دولتی در مورد واردات برنج های آلوده چیست  گفت: این نهادها همه یک مطلب را عنوان نمی کردند و علاوه بر این سندی هم نیاوردند مثلا وزارت بازرگانی سندی مبنی بر اینکه این وزارتخانه با این مجوز از سوی وزارت بهداشت اقدام به واردات برنج های آلوده کرده  است ارائه نکرد. از طرفی اقلام متفاوتی از برنج آلوده به کشور وارد شده که اگر هم برای یکی دو قلم از اینها مجوز صادر شده باشد این نمی تواند مبنایی برای وزارت بازرگانی جهت وارد کردن سایر اقلام آلوده شده باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در ادامه افزود: حرف های وزارت بهداشت هم قانع کننده نبود چون ایشان هم  اعلام نکردند که همه اقلام را جهت تایید سلامتشان آزمایش کرده ایم و یا مجوز داده ایم.

جعفری در پاسخ به این سوال که چرا واردات برنج های آلوده سابق بر این چندین بار تکذیب شده بود چنین پاسخ داد: موضوع تکذیب آلوده بودن بر عهده کمیسیون بهداشت بود که آنها هم مسموم بودن این اقلام رو تایید کردند و اعلام کردند که این اقلام قابل استفاده نیستند اما در این میان عده ای از مسئولان بودند که معتقد بودند می شود این اقلام را با سایر اقلام برنج مخلوط کرد و خطر را رفع کرد اما ما در کمیسیون کشاورزی چنین عقیده ای نداریم.

وی در مورد تصمیم مجلس برای جلوگیری از تکرار چنین اشتباهاتی توسط نهادهای دولتی نیز گفت: از این به بعد هر برنجی که وارد می شود باید دارای مجوز باشد چون خیلی از  سمومی که در برنج های الوده وجود داشته طوری است که اثرش در کوتاه مدت مشخص نمی شود و بهترین شیوه برای جلوگیری از خطرات احتمالی این سموم جلوگیری از واردات برنج های آلوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet