شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/19 20:13:00
سرویس اقتصادی
محمدی:

تطابق سیاست های آب با برنامه پنجم

**رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی مجلس از تطابق سیاست های بخش آب و مواد ۱۲۷ تا ۱۳۰ و بندهای مرتبط در لایحه برنامه پنجم توسعه با سیاست های کلی برنامه خبر داد.

اقبال محمدی نماینده مریوان و سروآباد در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه امروز در مرکز پژوهش های مجلس جلسه ای با حضور مسئولان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس داشته گفت: در این جلسه در زمینه تطابق سیاست های بخش آب و مواد 127 تا 130 و بندهای مرتبط در لایحه برنامه پنجم توسعه با سیاست های کلی برنامه بررسی و از حیث نیاز به قانونگذاری ارزیابی که پیشنهاداتی در قالب مواد الحاقی به این مواد اضافه شد.

وی افزود: براساس ماده 127 لایحه برنامه پنجم توسعه در راستای بحث تعادل بخشی تغذیه و برداشت سفره آب زیرزمینی وزارت نیرو موظف شده تا 25 درصد وضعیت سفره های آب زیرزمینی را بهبود ببخشد.

مسئول کمیته آب کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به ماده 130 این قانون گفت: موضوع ماده تغییر پیدا کرده و از حالت کیفی به کمی تغییر یافت به طوریکه وزارت جهاد کشاورزی طی برنامه ریزی باید راندمان آبیاری حداقل تا 45 درصد را افزایش دهد و در سطح 2 و نیم میلیون هکتار اقدامات توسعه ای را انجام دهد.

محمدی گفت: همچنین در زمینه آب های مرزی و مشترک و نگهداری تاسیاست ابنیه آبی دولت باید ظرف 2 سال از اجرای برنامه پنجم توسعه سند ملی توسعه مناطق ساحلی دریا را تدوین کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet