خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/19 20:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحمانی فضلی:

قصد داریم گزارش تفریغ بودجه را دو ماه زودتر ارائه کنیم

**رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه نظارت بر پرداختها، درآمدها و هزینه های دستگاه های اجرایی اصلی ترین وظیفه دیوان محاسبات کشور است، اظهار داشت: ۷۵ درصد تخلفات دستگاه های اجرایی به دلیل بی اطلاعی از قانون است.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران در استانداری اظهار داشت: تازه کار بودن و عدم توجه مدیران به قانون نیز بر این تخلفات در دستگاه های اجرایی افزوده است .

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه مجموعه انحرافات و تخلفات در دیوان محاسبات بررسی و آسیب شناسی شده است، تصریح کرد: پیشگیری را در دیوان محاسبات در دستور کار داریم که برای این منظور قصد داریم تفریغ بودجه را دو ماه زودتر ارائه دهیم.

وی یادآور شد: قصد داریم تا با این اقدام بسیاری از مشکلات قانونی سر راه فعالیت بودجه ای دستگاه ها را رفع کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به تشکیل کمیته فنی و حقوقی در دیوان محاسبات افزود: با تشکیل این کمیته بسیاری از ایرادات ، ابهامات و سئوالات مدیران در زمینه بودجه و محاسبات رفع شده است.

رئیس دیوان محاسبات با بیان اینکه حسابرسی ضمنی را در راستای پیشگیری در دیوان محاسبات در دستور کار قرار داده ایم، افزود: با تشکیل کمیته های مشترک وزارتخانه ها در دیوان محاسبات قصد داریم موضوعات مطروحه و مسائل مبهم وزرا ، استانداران و مدیران میانی در مورد محاسبات را بررسی کنیم.

وی با اشاره به اینکه مجموعه قوانین دیوان محاسبات کشور در قالب کتابی چاپ و در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی کشور قرار گرفته است افزود: مطالعه این کتاب می تواند تا 30 درصد تخلفات دستگاه های اجرایی و ابهامات مدیران را در زمینه حسابرسی رفع کند.

رحمانی فضلی همچنین به درآمد 100 میلیارد دلاری کشور از محل فروش نفت اشاره کرد و گفت: به میزان این درآمد در کشور بهره وری و سرمایه گذاری انجام نشده و انجام پروژه ها چندان مطلوب نیست .

وی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید در قالب توسعه، پیشرفت و کارآمدی نظام دیوان محاسبات را یاری برسانند.

رئیس دیوان محاسبات از اجرای طرح نظارت آنلاین در دیوان محاسبات کشور خبر داد و گفت: هم اکنون این طرح در چهار هزار نقطه کشور به صورت آنلاین تعبیه شده که قرار است عملکرد روزانه دستگاه های اجرایی از طریق حسابرسان دیوان به صورت آنلاین به دیوان محاسبات کشور ارائه شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در دیوان محاسبات وارد حسابرسی عملکرد شده ایم ، ادامه داد: این اقدام از استانها و وزارتخانه ها آغاز شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه سیاست سازمان بازرسی در مقوله پیشگیری به معنای مچ گیری نیست، افزود: مدیران که جزئی از بیت المال و سرمایه های نظام هستند در برابر مردم و خدا باید خود را مسئول بدانند.

به گفته وی هر میزانی که مدیران در توسعه استان خود اثرگذار باشند طعم شیرین خدمت رسانی به مردم خواهد رسید.

وی در پایان با اشاره به ارائه تفریغ بودجه سال 87 به مجلس افزود: 50 درصد ابهامات مربوط به دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها با جلسات دیوان محاسبات ، دستگاه ها و وزارتخانه ها رفع شده است.

رحمانی فضلی افزود: با بررسی تفریغ بودجه سال 87 به این نتیجه رسیدیم که 75 درصد تخلفات شرکتها مشخص شده و فقط شرکت ها توانستند 20 درصد مدارک خود را مبنی بر عدم تخلف ارائه دهند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet