شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/20 09:16:00
سرویس سیاسی
عضوکمیسیون امنیت ملی:

فرمایشات رهبری مطلعی برای جهش در دیپلماسی پارلمانی است

**نماینده ارومیه در مجلس سخنان رهبری در جمع نمایندگان را مطلعی خوب برای جهش مجلس در امر دیپلماسی پارلمانی دانست و گفت باید از وجود رییس مجلس به عنوان یک دیپلمات صاحب نظر استفاده کرد.

جوادجهانگیرزاده عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس سخنان  رهبری در جمع نمایندگان مجلس را آغاز راه جدیدی در سیاست دیپلماسی ایران عنوان کرد وافزود:دیپلماسی پارلمانی تقویت کننده دیپلماسی دولتی است و هر دو را باید در یک مسیر ارزیابی کرد.دیپلماسی پارلمانی می تواند راههای جدیدی را برای دولت باز کند.

نماینده مردم ارومیه در ادامه گفت:به نظر من ما از همه ظرفیت های مجلس و دیپلماسی دولتی استفاده نمی کنیم و باید از طرف مجلس اهتمام بیشتری برای تقویت دیپلماسی پارلمانی صورت گیرد.وی همچنین افزود: بایداز وجود رییس مجلس به عنوان یک دیپلمات صاحب نظر استفاده کرد.

این نماینده مجلس در مورد نقش دولت در تقویت دیپلماسی پارلمانی گفت:وزارت خارجه باید به این موضوع اهمیت دهد و بخشی از دیپلماسی را به مجلس موکول کند. وی همچنین تصریح کرد: اگرچه برای دیپلماسی پارلمانی قدمهایی برداشته شده اما هنوز اول راه هستیم .

جهانگیرزاده در مورد ساختار مجلس در این باب گفت: ساختار مجلس در باب دیپلماسی پارلمانی ضعیف است و نیازمند تقویت بیشتری است همچنین باید چارچوب هایی را برای این کار آماده کرد وی با بیان این نکته که این امر نیازمند همکاری دولت است تصریح کرد:فرمایشات رهبری مطلع خوبی برای جهش در امر دیپلماسی پارلمانی است و باید مسیر این حرکت از سمت دولت و مجلس نیز هموار شود

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet