هدر موبایل
1389/03/20 09:43:00
سرویس اقتصادی
نماینده سقز و بانه خبر داد :

قول بهبهانی برای احداث 600 کیلومتر راه روستایی کردستان

**نماینده سقز و بانه گفت: حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری قول داد تا در سال جاری ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان کردستان ایجاد کند.

فخرالدین حیدری نماینده سقز و بانه در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که نمایندگان کردستان با وزیر راه و ترابری نشست مشترک برگزار کردند، گفت: در این جلسه بیشتر بر روی موضوع شاخص راه روستایی استان کردستان بحث شد و مشکلات با وزیر در میان گذاشته شد.

وی افزود: متاسفانه این استان از لحاظ آسفالت راه روستایی رتبه 29 و 30 را دارد یعنی جزو آخرین استانهای کشور است که این نشان از عدم توجه مسئولین وزارت راه و ترابری به توسعه راههای روستایی و خدمت به مردم استان است.

نماینده سقز و بانه با بیان اینکه از وزیر  راه در این زمینه سوال شد، افزود: بهبهانی قول داد تا 600 کیلومتر راه روستایی سطح استان را در سال جاری با کمک قرارگاه خاتم الانبیا به نتیجه برساند.

حیدری گفت: اگر در استان 2 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی ایجاد شود، در آن زمان به میانگین کشوری می رسیم.

به گفته وی کردستان از لحاظ راه روستایی محروم ترین استان کشور است.

نماینده سقز و بانه با بیان اینکه مساله احداث فرودگاه سقز محور دیگر جلسه نمایندگان کردستان با وزیر راه بود، گفت: متاسفانه علی رغم اینکه این پروژه جزو مصوبات سفر اول دولت به استان در سال 1385 بود، اما احداث فرودگاه پیشرفت چندانی ندارد و به رغم اینکه دوستان وزارت راه همیشه به طور شفاهی قول مساعد برای خدمت رسانی بیشتر در کردستان را دارند ولی عملا چیز خاصی عاید ما نشد.

حیدری مسیر سقز ـ بانه و قطعه گردنه خان را یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه با وزیر راه ذکر کرد و افزود: متاسفانه مدت یک سالی است که آسفالت آن با اختلاف سطح فوق العاده خطرناک نیمه کاره تعطیل شده که باعث خسارت جانی و مالی به رانندگان می شود. اما مسئولین راه و ترابری به این مساله و امنیت جاده توجه نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه از وزیر راه خواسته شد تا توجه جدی نسبت به رفع مشکلات استان داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet