هدر موبایل
1389/03/20 09:31:00
سرویس سیاسی
عباسعلی نورا:

افزایش حقوق کارمندان طبق قانون بایدمتناسب با تورم باشد

** عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت : دولت تاکنون درخصوص حقوق و دستمزد کارکنان که براساس قانون باید متناسب با تورم تعیین شود اقدامی نکرده است.


نورا  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه قانون پرسش و استیضاح از وزرا حق مسلم نمایندگان است گفت : این قانون با رای دو سومی نمایندگان به تصویب رسیده است .
عباسعلی نورا" با اشاره به اینکه ممکن است نمایندگان سوالات سیاسی داشته باشند، گفت: اما قانون این حق را به نماینده مردم داده است که هرگونه سوالی را از وزرا بپرسند.

وی ادامه داد: دولت هایی دارای مشروعیت هستند که از قوانین کشور پیروی کنند اگر دولت با سوال کردن وزرا مشکل دارد به نوعی مشروعیت خود را زیر سوال برده است.

نماینده مردم زابل و زهک با بیان اینکه کسی نمی تواند قانون را اجرا نکند و یا زیر سوال ببرد افزود: دولت تاکنون درخصوص حقوق و دستمزد کارکنان که براساس قانون باید متناسب با تورم تعیین شود اقدامی نکرده است، با این حساب مجلس هرگز نباید در این خصوص از دولت سوالی بپرسد متاسفانه اخیراً دولت نسبت به مجلس کم لطفی می کند.

این نماینده قوانین تصویب شده در مجلس را مطابق شرع و قانون اساسی می داند و آن را لازم الاجرا عنوان کرد و گفت: شورای نگهبان قوانین تصویب شده در مجلس را پس از بررسی با شرع و قانون اساسی تایید می کند. تایید شورای نگهبان اجرای مصوبات را برای دولت الزامی می کند.

وی تاکید کرد: این ادعا که قوانین خلاف شرع وقانون اساسی است قوه مقننه و شورای نگهبان را نادیده گرفته و آنها را زیر سوال می برد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: اینگونه انتقادات از مجلس نشانه های خطرناکی برای آینده قانونگذاری و آینده نظام مردم سالاری است اگر دولت احساس می کند قانون اشکال دارد بهتر است با ارائه لایحه دوفوریتی به مجلس خواستار رفع آن موارد شود تا چهره مجلس و شورا را خدشه دار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet