روز مجلس
1389/03/20 12:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:‌

بیانیه تهران در قطعنامه شورای امنیت نادیده گرفته شد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بیانیه تهران در صدور قطعنامه شتابزده و سیاسی شورای امنیت نادیده گرفته شد.

عوض حیدرپور در گفتگو با ایرنا افزود‌: در بیانیه تهران با شعار "انرژی هسته ای برای همه و سلاح هسته ای برای هیچکس" همه کشورها به حقانیت ایران در این خصوص پی بردند.

وی گفت:‌ تصویب قطعنامه چهارم تحریم ایران در شورای امنیت را کاملا سیاسی و البته فاقد اعتبار لازم می دانیم.

نماینده شهرضا افزود:‌ ملت ایران با این تحریم ها آشناست و آنان با تحریم علیه ما کاری از پیش نمی برند ومردم ایران در این آزمون پیروز میدان هستند.

وی گفت:‌ کشورهای زورگو بار دیگر نشان دادند که ادعای آنان در خلع سلاح هسته ای ‌دروغی بیش نیست.

حیدرپور تاکید کرد:‌ ایران همواره برصلح و ثبات در جهان عاری از سلاح هسته ای تاکید کرده و می کند و این را در بیانیه تهران و نیز توافقنامه سه جانبه ایران،‌برزیل و ترکیه به اثبات رسانید.

نماینده مردم شهرضا در مجلس تصریح کرد:‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،یکشنبه هفته آتی تصویب قطعنامه تحریم علیه ایران در شورای امنیت را به بحث می گذارد.

وی گفت: ‌پیشتر این مساله نیز در کمیسیون بحث و بررسی شده است و در جلسه آتی در خصوص آژانس انرژی اتمی و نیز ان پی تی تصمیم گیری خواهیم نمود.

وی تصریح کرد: متناسب با برخورد شورای امنیت،‌ در کمیسیون جواب قاطع خواهیم داد.

وی گفت:‌ ما به دنبال اصلاح سازوکارهای لازم و نیز عوض شدن ساختار ان پی تی نیز برای دستور کار بعدی آن هستیم.

نماینده شهرضا گفت:‌ نگران پلوتونیوم و اورانیوم در کاربرد سلاح های نسل جدید از سوی کشورهای استکباری نیز هستیم و این مساله را دنبال می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet