شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/20 15:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هشدار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

خروج ایران از ان. پی. تی و کنترل کشتی‌ها در خلیج فارس

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قطعنامه ضدایرانی ۱۹۲۹ هشدار داد که در صورت ادامه فشارهای سیاسی علیه ایران، جمهوری اسلامی بحث خروج از معاهده ان. پی. تی و همچنین بازرسی کشتی‌های عبوری از خلیج فارس را در دستور کار قرار خواهد داد.

محمد کرمی راد در گفتگو با ایرنا با اشاره به قطعنامه ضدایرانی 1929 که توسط شورای امنیت به تصویب رسید، گفت: اگر غرب بخواهد فشارهای سیاسی و زورگویی‌های خود را افزایش دهد، بحث خروج از ان. پی. تی را در دستور کار مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت و حتما برای این منظور تدابیر لازم از سوی مسئولان اتخاذ خواهد شد.

کرمی راد خاطرنشان کرد : مجلس در وهله نخست خواهان این بود که قطعنامه‌ای صادر نشود و تاکنون مجلس با خویشتن‌داری به دنبال احترام به ان. پی. تی و رعایت قوانین و مقررات آژانس بود اما با توجه به وضع موجود، مسئله تفاوت می‌کند.

وی همچنین اضافه کرد: اگر بخواهند بر اساس این قطعنامه بحث بازرسی کشتی‌های ایران را انجام دهند، ایران این امکان را دارد که تمام کشتی‌های منطقه خلیج فارس را کنترل کند.

نماینده کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد غربی‌ها عرصه را بر ما تنگ کنند مطمئن باشند که عرصه را بر آنان تنگ خواهیم کرد.

وی با اشاره به سه قطعنامه تحریمی دیگر که در گذشته علیه ایران تصویب شد، گفت: تلاش‌های آمریکا و انگلیس ناشی از فشارهایی بود که از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران متحمل شدند.

کرمی راد بیان اینکه "غرب در بیانیه سه‌جانبه تهران شکست سنگینی خورد"، دیپلماسی ایران در این زمینه را "فعال" توصیف کرد و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ابتکار عمل را در دست گرفت و ادعای دروغین آمریکا مبنی بر اجماع عمومی جهان را بر همگان روشن کرد.

 

**بیانیه تهران، دهن کجی مهمی به غرب بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تایید بیانیه تهران از سوی 118 کشور عضو جنبش غیرمتعهدها، آن را "دهن کجی مهمی به آمریکا و غرب" خواند و با بیان اینکه آمریکا هیچگاه کوتاه نخواهد آمد، گفت: این اولین قطعنامه علیه ایران نیست و آخرین آن نیز نخواهد بود.

وی تصریح کرد: این قطعنامه وجاهت قانونی ندارد زیرا فعالیت‌های قانونی و صلح‌آمیز هسته‌ای ایران به تایید آژانس بین‌المللی رسیده است.

کرمی‌راد با اشاره به رژیم صهیونیستی که با وجود کلاهک‌های اتمی و تسلیحات هسته‌ای در معاهده ان. پی. تی عضویت ندارد، از رویکرد دوگانه نهادهای بین‌المللی همچون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این زمینه انتقاد کرد و گفت: مدت‌هاست کارآمدی سازمان ملل کاملا زیر سوال رفته و فاقد صلاحیت شده است. چرا که آمریکا و دیگر کشورهای دارای حق وتو نشان داده‌اند هیچگاه بر اساس فلسفه وجودی سازمان ملل اقدامی در چارچوب عدالت در جهان صادر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه "در سایه همین تحریم‌ها ایران توانست به موفقیت‌های روزافزون خود دست یابد"، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مصمم است فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود را ادامه دهد و این حق را تا مراحل تکمیلی چرخه سوخت و دستیابی به نسل‌های جدیدتر فناوری هسته‌ای پیگیری می‌کند.

 

** ساختار نظامی ایران مبتنی بر دفاع است

نماینده کرمانشاه در مجلس با اشاره به نام بردن از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قطعنامه ضدایرانی 1929 گفت: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و بر اساس قانون وظیفه حراست از ارزش‌های انقلاب و اصل نظام را در کنار سایر برادران ارتش و نیروهای انتظامی بر عهده دارد.

کرمی راد بحث "سپاه‌هراسی" را در راستای پروژه ناکام "ایران‌هراسی" و "شیعه‌هراسی" ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه "ساختار نظامی ایران مبتنی بر دفاع است"، خاطرنشان کرد: راهبرد و استراتژی نظامی کشورهای غربی بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی بر پایه تهاجم است.

وی تصریح کرد: دفاع در دستور کار ایران است و چنانچه کشوری بخواهد به ایران تعرضی کند، از میهن خود دفاعی سخت و جانانه خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet