روز مجلس
1389/03/20 14:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی بیغش:

دست نیافتن به اجماع، شکست بزرگی برای آمریکا است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه روز گذشته خارج از عرف بین المللی است، گفت : آمریکا نتوانست علیه ایران اجماع به وجود آورد و در این زمینه شکست خورد.

محمود احمدی بی‌غش در گفتگو با ایرنا افزود : آمریکا از ابتدا به دنبال این بود که ایران با مبادله سوخت کند، زمانی که ایران با مبادله سوخت بر اساسی توافقی که با ترکیه و برزیل صورت گرفت، موافقت کرد، بازهم آمریکایی ها شروع به بهانه تراشی کردند.

نماینده شازند در مجلس گفت : جمهوری اسلامی ایران در یک عملیات غافلگیرانه و برای نشان دادن صداقت خود موضوع تبادل سوخت را طی بیانیه تهران اعلام کرد بدین ترتیب آمریکایی ها خود را شکست خورده دانستند.

وی اظهار داشت : در این زمان رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی حمله کرد که در پی آن اعتراض گسترده جهانی را در پی داشت به طوری که این رژیم پس از آن، خود را در مقابل افکار عمومی جهان دید که هیچ راه فراری از آن نداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد : بدین ترتیب لابی صهیونیسم شروع به فعالیت کرد تا خود را از مخمصه ای که در آن گرفتار شده نجات دهد بدین ترتیب و با اقدامات صهیونیست ها، وزارت خارجه آمریکا پیش نویس قطعنامه را تنظیم کرده و به سایر اعضای شورای امنیت ارایه کرد.

احمدی بی غش با بیان اینکه پیش نویس قطعنامه نوشته شده آمریکا بدون کم و کاست تنظیم شد، افزود : در واقع این قطعنامه تنها، نظر آمریکا در شورای امنیت است و بقیه کشورها نیز با فشار آمریکا به آن رای دادند.

این نماینده مجلس تاکید کرد : با تصویب قطعنامه مشخص شد که آمریکایی ها به دنبال حل موضوع هسته ای ایران نیستند بلکه می خواهند با اصل نظام مقابله کنند.

وی با اشاره به اینکه از سال 2006 و ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت 4 قطعنامه علیه ایران صادر شده است، ادامه داد: اکنون دنیا بر روی عصب رژیم صهیونیستی پا گذاشته است و این رژیم که آن را ناشی از ایران می داند، تمام تلاش خود را علیه ایران به کار بسته است.

احمدی بی غش با بین اینکه این قطع نامه هیچ ارزش حقوقی ندارد، تصریح کرد: افکار عمومی دنیا اکنون می دانند که آمریکا به دنبال تقابل با ایران است نه تعامل.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet