روز مجلس
1389/03/20 13:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاله افتخاری:

سند حقوق و مسوولیت های زنان از نگاه اسلام در حال تدوین نهایی است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تقریب مذاهب اسلام گفت:سند حقوق و مسوولیت های زنان از نگاه اسلام با هدف معرفی شخصیت والای زن به همت مجمع تقریب مذاهب مراحل نهایی تدوین را می گذراند.

به گزارش ایرنا، لاله افتخاری روز پنجشنبه در همایش منطقه ای جایگاه زن در اسلام که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج جریان داشت، از پژوهشگران و محققان خواست این سند را مطالعه و پیشنهادات خود را ارایه کنند.

وی گفت: این سند برای غنای آموزه های علمی و براساس آموزه‌های قرآن و با نگاه جامع و انسانی به زن تدوین شده است.

وی تاکید کرد: ‌این سند براساس مسوولیت‌های زنان برآمده از آموزه‌های دینی است و تمام مصوبات آن با تایید بسیاری از اندیشمندان جهان درج شده است.

افتخاری به اهداف همایش منطقه ای جایگاه زن در اسلام اشار کرد و گفت:تمام اقدامات مجمع تقریب مذاهب از جمله برگزاری این همایش در راستای وحدت و همگرایی مذاهب، استفاده از ظرفیت های مطلوب جهان اسلام، دفع و رفع اقدامات دشمنان اسلام صورت گرفته است.

وی به ضرورت لحاظ نمودن نقش بانوان در مسایل مختلف اشاره کرد و گفت: باید زن را با نگاه اسلامی به جامعه بشریت معرفی کرد.

وی با انتقاد از نگاه یک سویه و ابزاری جهان غرب به زن اظهار داشت: در کشورها و رسانه‌های غربی به زن نگاه منفعت‌طلبانه دارند که این نگاه باعث شده مشکلات زنان بیشتر شود.

در همایش یک روزه منطقه ای جایگاه زن در اسلام افزون بر 200 مقاله از استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی رائه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet