هدر موبایل
1389/03/20 14:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی خبر داد:

طرح دوفوریتی مجلس برای تعیین نحوه تداوم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سیاسی خواندن قطعنامه ضدایرانی ۱۹۲۹، از تصمیم نمایندگان مردم در خانه ملت برای تهیه طرحی دوفوریتی برای کاهش ارتباط با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اقدام‌هایی برای احضار سفرای کشورهای غربی خبر داد.

اسماعیل کوثری، در گفتگو با ایرنا با اشاره به تصویب قطعنامه ضدایرانی 1929 در شورای امنیت گفت: نمایندگان مجلس درباره این موضوع طرحی را در راستای کاهش ارتباط با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تهیه کرده‌اند که قرار بود دیروز دو فوریت آن در صحن علنی مطرح شود اما به دلیل برنامه قبلی نمایندگان برای حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامی طرح آن به جلسه آتی مجلس در روز یکشنبه هفته آینده موکول شد.

کوثری ادامه داد: پس از تصویب فوریت این طرح در صحن علنی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره حدود ارتباط با آژانس تصمیم‌گیری می‌کند.

وی تصویب این قطعنامه را "حرکتی سیاسی و ظالمانه" خواند و تصریح کرد: انجام اقدام‌های دیگری درباره احضار سفرای کشورهایی که برای تصویب این قطعنامه بسیار مصر بودند، نیز جزو پیشنهادهای اولیه است که حتما مورد توجه قرار می‌گیرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دو رای منفی ترکیه و برزیل به این قطعنامه تصریح کرد: هر چقدر از این مسایل بگذرد، به یقین مسئولان کشورها آگاه‌تر می‌شوند و در مقابل خواسته‌های نابحق و نابخردانه آمریکا، انگلیس، فرانسه و استکبار جهانی عکس‌العمل بیشتری نشان می دهند.

وی با تاکید بر اینکه "ایران نگران این قطعنامه نیست"، ادامه داد: اگر این بار دو کشور برزیل و ترکیه رای منفی و لبنان رای ممتنع دادند، قطعا بار دیگر مخالفت‌ها با قدرت‌های استکباری چند برابر می‌شود.

کوثری افزود: انقلاب ما بر اساس یک تفکر فرهنگی برخاسته از اسلام ناب شروع شد و بر همان اساس نیز کار خود را ادامه داده و از راه زور وارد نمی‌شود. بنابراین مسلمانان و غیرمسلمانان آزادیخواه مواضع بحق ایران را می پذیرند.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه سه جانبه تهران که بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه بین ایران، برزیل و ترکیه به امضا رسید، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها، برزیل و ترکیه را محور مذاکره با ایران قرار دادند اما پس از امضای بیانیه تهران، زیر آن زدند؛ چرا که دنبال حق و حقیقت و چارچوب‌های قانونی نیستند.

 

**جایگاه سپاه در قلب مردم است

کوثری همچنین با اشاره به طرح نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این قطعنامه خاطرنشان کرد: کشورهای غربی، مجموعه‌ها و جوانانی بی‌خاصیت می‌خواهند که با چپاول‌های کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و فرانسه کاری نداشته باشند و از اقدام‌های آنان آگاه نباشند.

کوثری افزود: سپاه از این توطئه‌ها آگاه بوده و طی هماهنگی با بسیج، پتانسیلی قوی از مردم را به کار گرفته است. همین امور غرب را عصبانی می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به جوسازی بسیاری عوامل خودفروخته و وابسته آمریکایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چارچوب پروژه "سپاه‌هراسی" یادآور شد: سپاه طی دوران هشت ساله دفاع مقدس و حتی در فتنه‌های اخیر، دست آمریکا را رو کرد.

وی با تاکید بر اینکه "سپاه در قلب مردم ایران و دیگر کشورهای آزادیخواه جهان جای دارد"، دلیل این امر را فعالیت‌های این نیرو بر اساس فرهنگ ایثار، فداکاری و شهادت‌طلبی دانست و ادامه داد: سپاه می‌خواهد همیشه سرباز به تمام معنای ولایت باشد.

کوثری خاطرنشان کرد: کسانی که سپاه‌هراسی را مطرح می‌کنند باید بدانند پایه‌های انقلاب و نظام ما با این چیزها نمی لرزد چرا که متکی بر همه مردم است و همه مردم، بسیج و سپاه ایران هستند.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قدرت‌های غربی فکر می‌کنند می‌توانند با این اقدام‌ها، مجموعه سپاه را متزلزل کنند در صورتی که جنگ و فتنه گذشته که عاملان اصلی آنها صهیونیست‌ها، آمریکا و فرانسه و اذناب آنان بودند، توسط مردمی کنترل شد که سپاه را قبول داشته و دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet