هدر اصلی
1389/03/20 13:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

ایران هیچ الزامی برای عمل به ‌قطعنامه صادر شده ندارد

**نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه ایران هیچ الزامی برای عمل به ‌قطعنامه ندارد، گفت: ملت ایران از فرصت قطعنامه جدید استفاده و در راستای تحقق سریعتر اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله اقدامات بزرگی را انجام خواهد داد.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در واکنش به صدور قطعنامه جدید تحریم ایران در شورای امنیت سازمان ملل با فارس گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه نباید از صدور چنین قطعنامه‌هایی وحشت کنیم، اظهار داشت: این اولین باری نیست که از این دست ‌قطعنامه‌ها علیه ایران صادر می‌شود.

وی افزود: کشور ما از ابتدای انقلاب تاکنون در تحریم آمریکا بوده است و ‌قطعنامه جدید تحریم ایران نیز در همین راستاست.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه یادآور شد: کشور ما نه تنها از ابتدای انقلاب تاکنون در تحریم‌ آمریکا بوده بلکه این کشور 8 سال جنگ را نیز بر ما تحمیل کرد و همه منافع ما را مورد تهدید قرار داد.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس بر همین اساس با بیان اینکه ما در تحریم‌ها توانستیم پیشرفت کنیم، عنوان کرد: ما در طول این سالیان تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کردیم و توانستیم روی پای خودمان بایستیم و کارهای بزرگی را انجام دهیم.

وی در عین حال تأکید کرد که معتقدیم در اثر همین تحریم‌ها، ملت ایران تونست مصمم شده که آینده خود را، خود ترسیم کند. هسته‌ای شدن کشور ما در دوران تحریم صورت گرفت و هم‌اکنون نیز در حال رسیدن به آرمان‌‌های خودمان هستیم.

حجت‌الاسلام ابراهیمی همچنین توضیح داد: باید از این تحریم‌ها به عنوان فرصت استفاده کنیم. ملت ایران از فرصت قطعنامه جدید استفاده و در راستای تحقق سریعتر اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله اقدامات بزرگی را انجام خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه ایران هیچ الزامی برای عمل به ‌قطعنامه ندارد، تصریح کرد: از آنجایی که ما مخالف صدور چنین ‌قطعنامه‌هایی هستیم، الزامی برای عمل به این قطعنامه نداریم.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بیانیه تهران و احتمال لغو این بیانه پس از صدور قطعنامه جدید تحریم علیه ایران، یادآور شد: بیانیه تهران ارتباطی به قطعنامه ندارد چرا که این بیانیه مربوط به تبادل سوخت هسته‌ای است لذا بیانیه تهران می‌تواند به قوت خود باقی باشد چون موضوع بیانیه تهران مربوط به تبادل سوخت هسته‌ای می‌شود که ارتباطی به قطعنامه پیدا نمی‌‌کند لذا این بیانیه به قوت خود باقی خواهد ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet