هدر موبایل
1389/03/19 22:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی خبرداد:

آغاز بررسی و تدوین طرح فوریتی کاهش رابطه با آژانس از یکشنبه

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قطعنامه جدید شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران را سیاسی، غیر حقوقی و مردود خواند و خبر داد که کمیسیون امنیت ملی بررسی تدوین طرح فوریتی کاهش روابط ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را یکشنبه هفته آینده آغاز می کند.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با مهر ، با بیان این مطلب افزود : رژیم صهیونیستی و آمریکا با توجه به رسوایی در مسئله حمله به کشتی حامل کمک های انساندوستانه در پی بمب خبری جدیدی برای تحت الشعاع قرار دادن آن بودند و به خیال خود با قطعنامه علیه ایران به هدف رسیده اند .

وی در پاسخ به سئوالی درباره دلیل همکاری روسیه و چین با آمریکا درباره قطعنامه جدید و واکنش ضروری ایران به چنین همراهی گفت: در حال حاضر نمی توان درباره عملکرد چین و روسیه اظهار نظری کرد اما این دو کشور نیز تحت تاثیر اقدامات آمریکا قرار گرفتند که شورای عالی امنیت ملی درباره این قطعنامه و موضع چین و روسیه باید اظهارنظر کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها بدانند با این روند به هیچ نتیجه ای نخواهند رسید و در واقع اگر دنبال راه حل هستند راه حل همان بیانیه تهران است.

بروجردی که پیش از این اعلام کرده بود مجلس شورای اسلامی در واکنش به قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت، طرح دو فوریتی تجدیدنظر در رابطه ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را در صحن علنی مطرح می کند ، به خبرنگار مهر گفت: روز یکشنبه آینده اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جلسه ای پیش نویس این طرح را تنظیم خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet