هدر موبایل
1389/03/20 16:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علاءالدین بروجردی:

منافع ملی ایران در راستای تداوم راه فعلی است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های مختلف علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: منافع ملی ایران در راستای تداوم راه فعلی است.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با ایرنا افزود: در زمان های گذشته نیز آمریکایی ها بارها اعلام کردند که آمادگی داریم علیه شما قطعنامه صادر نکنیم و به شما امکانات بدهیم.

وی ادامه داد: آنها در قبال این، از ایران می خواهند در برابر ظلم به فلسطین سکوت کند و غنی سازی اورانیوم را نداشته باشد. آمریکا در قبال دادن امکانات به ایران، از ما می خواهد از مسئله آرمانی جهان اسلام و دفاع از ملت های مظلوم که در قانون اساسی هم به ما تکلیف شده، دست برداریم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اما امروز با همه این فشارها و تحریم ها، منحنی اقتدار نظام جمهوری اسلامی همچنان سیر صعودی دارد و در چنین شرایطی، منافع ملی ما حکم می کند که همین راه را برویم.

بروجردی، صدور قطعنامه جدید علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت را بدون تردید، حرکتی سیاسی دانست و گفت: آمریکایی ها به چند دلیل با اعمال فشار خواستار صدور قطعنامه شدند.

وی گفت: دلیل اول اینکه خارج از چهارچوب اعضای دائم شورای امنیتی که خودشان را مسوول کل دنیا می دانند، سه کشور ایران، برزیل و ترکیه در قالب بیانیه مشترکی معضل مهمی را حل کردند و این باعث ناراحتی آنها بود. به همین دلیل، از ابتدای تصویب بیانیه تهران و اعلام آن، آمریکایی ها شروع به سنگ اندازی کردند و اجازه ندادند این کار مسیر طبیعی خود را طی کند.

بروجردی تاکید کرد: تعجیل آمریکا در صدور قطعنامه تحریم، آن هم با فوریت و علی رغم اینکه نتوانست اجماع کامل ایجاد کند، در این بود که آمریکایی ها قصد داشتند فضای جهانی علیه رژیم صهیونیستی بعد از حمله به کاروان آزادی را که فضایی بسیار تلخ و سنگین و نفرت جهانی را در پی داشت، بشکنند.

وی گفت: آمریکا با انفجار این بمب تبلیغاتی (قطعنامه تحریم ایران)، از روز گذشته تلاش کرد که خبر نخست رسانه های جهان را به موضوع قطعنامه بکشاند تا بلکه حمله به کاروان آزادی به فراموشی سپرده شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: این قطعنامه از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران غیرحقوقی، غیرقابل قبول و سیاسی است و مانند سایر قطعنامه های قبلی، جمهوری اسلامی هیچگونه تعهدی نسبت به اجرای آن ندارد.

وی تاکید کرد: ما نمایندگان هم در مجلس برای پاسخ دادن به آمریکایی ها اقدامات لازم را انجام می دهیم و در حال حاضر مشغول بررسی طرحی در راستای تجدید نظر در همکاری با آژانس هستیم که بزودی در صحن مجلس برای تصمیم گیری نمایندگان ارایه خواهد شد.ک/3

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet