خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/20 16:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی:

ایران امروز به کشوری تاثیرگذار در منطقه و جهان تبدیل شده است

**نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایران به برکت خون شهیدان و پایمردی همه اقشار، به کشوری تاثیرگذار در منطقه و جهان تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد در نخستین یادواره 40 شهید روحانی آبادان در سینما "نفت" این شهر افزود: روزگاری دشمنان این مرز و بوم به وسیله افراد خود فروخته و با یک قیام و قعود در مجلس، بخشی از خاک ایران را به اجنبی می فروختند.

وی اظهار داشت: امروز اما شرایط تغییر کرده و نظام جمهوری اسلامی نه تنها یک قدرت تعیین کننده است بلکه اسلام را به یک نیروی تاثیرگذار در جهان مبدل ساخته است.

وی افزود: امروز در سایه احیای مجدد اسلام ناب محمدی در جهان شاهد شکست رژیم غاصب صهیونیستی در غزه و در جنوب لبنان به وسیله مقاومت هستیم و این امر، نشات گرفته از مقاومت و پایداری در برابر دشمن بعثی در هشت سال دفاع مقدس است.

ابوترابی فرد دهه چهارم انقلاب اسلامی را دهه پیشرفت و توسعه و بسط عدالت عنوان کرد و افزود: امروز کشور در زمینه های علمی، امنیتی، دفاعی و هسته ای پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و این همان چیزی است که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از آن ناراحت هستند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فتنه دشمن بعد از انتخابات پرشکوه ریاست جمهوری در 22 خرداد سال گذشته اظهار داشت: جریان فتنه بعد از شکست، قصد ایجاد شکاف در درون حاکمیت را داشتند و با خیالات و اندیشه های موهوم خویش در صدد ایجاد فتنه بین اقشار ملت بودند.

نایب رییس اول مجلس گفت: مردم ایران با بصیرت و هوشمندی و شجاعت حماسه بی بدیل 9دی و 22بهمن 88 را که قله های وحدت، اقتدار و همبستگی ملی و پیوند ناگسستنی ملت با ولایت و رهبری بود را به وجود آوردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به خصوص شهدای روحانی افزود: روحانیت در صف اول مقابله با دشمن در جبهه ها حضوری فعال داشتند.

امام جمعه آبادان با اشاره به وجود 40 شهید روحانی آبادان اظهار داشت: شهید مصلحی عارف است که در راه میهن و انقلاب و اسلام جان خود را نثار می کند.

حجت الاسلام "عبدالله محمدی اصفهانی" امام جمعه آبادان نیز در این یادواره افزود: روحانیت در برابر شبیخون فرهنگی دشمن همیشه در صف اول مبارزه بوده و هست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet