هدر موبایل
1389/03/20 18:33:00
سرویس سیاسی
نبیه بری:

موضع لبنان رای منفی به قطعنامه علیه ایران بود

**رئیس پارلمان لبنان گفت: موضع پارلمان و دولت لبنان رای منفی به قطعنامه علیه ایران بود اما لحظاتی قبل از رای گیری به نماینده لبنان در سازمان ملل اطلاع دادند که نظر عمر و موسی، دبیر کل اتحادیه عرب این است که به این قطعنامه رای ممتنع بدهیم .

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "نبیه بری" با ذکر این نکته که موضع پارلمان و دولت لبنان، رای منفی به قطعنامه علیه ایران بود، دلیل رای ممتنع لبنان در شورای امنیت به قطعنامه علیه ایران را تقاضای اتحادیه عرب برای رای ممتنع ذکر کرد.

در ادامه این گزارش آمده است، میشل سلیمان، رئیس جمهوری و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان خواهان رأی منفی به قطعنامه بودند و  پیش از رای گیری از کشورهای رای دهنده خواسته بودند به این قطعنامه رای منفی بدهد و از موضع ترکیه در این خصوص پیروی کنند. 

رئیس پارلمان لبنان گفت: لبنان به عنوان عضو موقت شورای امنیت، در واقع نماینده دولت های عرب را در این شورا محسوب می سود و جهان عرب رأی لبنان را به همه کشورهای عربی می داند و نه تنها لبنان .

وی افزود: پیش از آغاز جلسه شورای امنیت در روز چهارشنبه، عمرو موسی، دبیرکل اتحادیه عرب به دولت لبنان پیغام داده بود که نظر این اتحادیه این است که لبنان به قطعنامه رأی ممتنع بدهد و این تصمیم لحظاتی قبل از اینکه شورای امنیت قطعنامه را به رأی بگذارد به اطلاع نماینده لبنان در سازمان ملل متحد رسانده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet