هدر موبایل
1389/03/20 19:24:00
سرویس بین الملل
کوثری با اشاره به تصویب قطعنامه علیه ایران :

قطعنامه با هدف کاهش فشارها بر اسراییل تصویب شد

**نائب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقداست، قطعنامه شورای امنیت علیه فعالیت هسته ‌ای ایران در راستای کاهش فشارهای جامعه جهانی بر اسراییل بود.

محمد کوثری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم دیپلماسی فعال ایران، چهارمین قطعنامه علیه ایران صادر شد،گفت:تصویب این قطعنامه سند دیگری بر سیاست زورگویی و یکجانبه گرای آمریکا بود.

وی افزود: تصویب این قطعنامه نشان داد، آمریکا حتی برای نمایندگان خود(ترکیه و برزیل)نیز احترامی قائل نیست و اهمیتی به میانجگری که آنها کرده اند نمی دهد.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، تصویب این قطعنامه را اهرمی برای کاهش فشارهای جامعه جهانی بر روی اسراییل دانست و افزود: به دنبال حمله نظامیان اسراییلی به ناوگان امدادرسانی آزادی، جامعه جهانی فشار مضاعفی را بر اسراییل و اقدام خشونت‌بار این کشور علیه صلح‌طلبان وارد آورد.

وی در ادامه گفت: در حقیقت این اقدام شورای امنیت، آن هم به شکلی عجولانه ثابت کرد که تصویب این قطعنامه در راستای منحرف کردن افکار عمومی از اقدام اسراییل و وارد آوردن فشار بر کشوری دیگری از جمله ایران بود.

کوثری این اقدام شورای امنیت را تشدید جنگ روانی علیه ایران می‌داند تا جنایت صهیونیستها کم‌ رنگتر جلوه کند و توجه جامعه بین المللی به سوی ایران جلب شود.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود:رأی منفی برزیل و ترکیه نشان داد که کشورها کم‌کم در حال پی بردن به واقعیت استکبار جهانی هستند و بر حقانیت ایران در این موضوع صحه می‌نهند.

وی در خصوص بهانه نگرانی از فعالیتهای هسته‌ای ایران که از سوی غربی ها مطرح می شود گفت: این بهانه تنها از سوی کشورهای قدرتمند و استکبار جهانی اعلام شده  که همین کشورها نیز گاها به صورت تلویحی از فعالیتهای هسته‌ای ایران حمایت کرده و بر صلح‌‌آمیز بودن آن  صحه نهاده‌اند.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص اینکه بسیاری از تحلیلگران، دیپلماسی دولت را دیپلماسی دقیقه نودی می‌‎خوانند،تصریح کرد:دیپلماسی ایران دقیق و با برنامه ریزی صیحیح پیش می رود.

وی افزود: در مقطعی ایجاب می کند که دولتمردان ما به توجه برنامه و چهارچوبهای کاری خود ملاقاتها و رایزنی‌های فشرده‌ای را داشته باشند و در مقطعی ایجاب می‌کند که از حجم آنها کاسته شود که این مسئله با توجه به موقعیت زمانی متغیر است.

کوثری قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را فتنه خوانده و معتقد است :دیپلماسی فعال ایران بر اساس اصول دقیق و در چهارچوبهای منافع ملی بوده تا بتواند در مقاطع مختلف جلوی فتنه‌هایی همچون قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را بگیرد و اگر در مقطعی شاهد افزایش رایزنی‌های ایران در سطوح بین‌المللی هستیم دلیل آنست تا جلوی اینگونه فتنه‌ها گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet