هدر موبایل
1389/03/20 19:12:00
سرویس اقتصادی
نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری با اشاره به مشکلات مردم؛

قانون مصوب مجلس برای توسعه مترو باید اجرا شود

**نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای کاهش مشکلات مردم در کلان شهرها، قانونی که برای توسعه مترو در این شهرها به تصویب رسیده، باید اجرا شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به ضرورت توجه به حمل نقل داخل شهری در کلان شهرها، گفت:برای این منظور مجلس به درستی قانونی برای توسعه مترو در تهران و دیگر کلان شهر ها به تصویب رسانده که این قانون باید برای کاهش مشکلات مردم از سوی دولت اجرا شود.

نماینده نوشهروچالوس در این راستا به مشکلات مردم درکلان شهرها اشاره کرد وخاطرنشان ساخت:به دلیل ترافیک زیاد در این شهرها، زمان بیشتری از مردم تلف شده  و آلودگی هوا هم در این شهرها سلامت آنها را تهدید می کند.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس براین اساس خواستار اقداماتی عملی برای کاهش عوارض منفی ناشی از ترافیک درکلان شهرها شد و تاکید کرد: برای این منظور توسعه مترو درتهران و دیگرکلان شهرها از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است.

نماینده نوشهر با اشاره به قانون مصوب مجلس برای توسعه مترو، اظهارکرد: متاسفانه رئیس جمهور با این قانون برخورد مناسبی نداشت چرا که ایشان معتقد به توسعه مترو نیستند.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری دلیل این امر را بیشتر مسائل سیاسی عنوان کرد.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به تبصره 13 قوانین بودجه سال های گذشته که برای توسعه مترو در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: دولت در مقام اجرا به این قوانین مصوب مجلس، عمل نکرد.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت براین اساس در پایان نتیجه گیری کرد: در صورتی که مصوبات مجلس از سوی دولت اجرا می شد، بسیاری ازمشکلات موجود، همچون آلودگی هوا حل می شد.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری همچنین با تاکید بر اجرای قانونی که مجلس برای توسعه مترو تصویب کرده، افزود:در صورت عدم اجرای این قانون  پیمانکارانی که طلب دارند به دلیل عدم دریافت طلب خود پروژه های توسعه مترو را متوقف خواهند کرد.

محسنی بندپی ادامه داد: همچنین در صورت عدم اجرای قانون مصوب مجلس برای توسعه مترو، امکان پیش پرداخت برای خرید و واردات واگن های مترو از بین رفته و یا به تاخیر خواهد افتاد که این امر ضررهای زیادی را به بودجه عمومی کشور و مردم وارد خواهد  کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet