هدر موبایل
1389/03/21 09:14:00
سرویس بین الملل
کوثری:

کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه را همراه گروه اعزامی می‌فرستیم

**نایب اول کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارسال کمک‌های پارلمان ایران با گروه اعزامی مجلس به غزه، خبر داد.

محمداسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خانه ملت گفت: ایران کمک‌های بشر دوستانه خود برای مردم غزه را همراه نمایندگانی که به این منطقه اعزام می‌شوند می‌فرستند.

وی در خصوص ادعای رئیس پارلمان اسرائیل مبنی بر تروریست بودن افرادی که در کاروان آزادی بودند، گفت: اسرائیل به خاطر حمایتی که از سوی مقامات آمریکا، انگلیس و فرانسه صورت می‌گیرد دست از حماقت‌های خود برنداشته و کشتی حامل کمک‌های انسان دوستانه را تروریسم می‌خواند.

نائب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در مورد پیش‌بینی خود از عواقب این جریان گفت: آنچه مسلم است اینکه مردم آزادیخواه جهان اعم از اروپایی، آمریکایی و غیره کاروان‌های انسان‌دوستانه خود را پی در پی به غزه بفرستند تا این جنایتکاران بدانند که جامعه جهانی از کشورهای مظلوم حمایت می‌کند.

وی همچنین افزود: اسرائیلی‌ها پس از جنگ جهانی دوم با حمایت همین دولت‌ها و سازمان ملل هر جنایتی که بخواهند انجام می‌دهند و با گستاخی و زیاده‌خواهی جنایت‌های خود را توجیه می‌کنند.

نماینده تهران با بیان اینکه این تنها استکبار است که از خونریزی‌های اسرائیلی‌ها دفاع می‌کند و پشتیبان آنهاست، گفت: آنها نه تنها عذرخواهی نمی‌کنند بلکه با عکس‌العمل‌های جهانی مقابله کرده و روی تمام جنایتکاران تاریخ را سفید نموده‌اند.

نماینده مردم تهران یادآور شد: در همه رسانه‌ها منعکس شده که عاملین کمک به مردم غزه تنها برای دفاع از مظلومیت آنها به آنجا سفر می‌کردند و هیچ سلاح گرم و سردی همراهشان نداشتند.

وی معتقد است: دادگاه لاهه باید جنایات اسرائیل را محکوم کرده و آنها را برای حمله اخیر به  فعالین حقوق بشر، به پای میز محاکمه بنشانند.

وی همچنین وظیفه پارلمان‌های جهان را ارسال کمک‌های مردمی به غزه دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی با اعزام گروهی از نمایندگان درصدد است حامل پیام انسان‌دوستانه و کمک‌های پارلمان ایران به غزه باشد.

وی همچنین تاکید کرد: نمایندگانی که از کمیسیون امنیت ملی مجلس به غزه سفر خواهند کرد حتماً کمک‌هایی را از سوی مجلس برای مردم غزه با خود خواهد برد.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین با بیان اینکه تاکنون جلسات زیادی در همین رابطه با مقامات فلسطینی برگزار شده است، گفت: مصر بالاخره مجبور به همکاری است و اجازه ورود نمایندگان ایرانی به کشور غزه را خواهد داد و همچنین اگر هم از این طریق گروه پارلمانی نتوانستند اعزام شود راه‌های مختلف زیادی پیش‌بینی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet