آغاز هفته وحدت
1389/03/21 13:50:00
سرویس بین الملل
جهانگیزاده تاکید کرد:

دنباله روی چین و روسیه از سیاست های کاخ سفید

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، چینی ها و روس ها با اقداماتی که علیه ایران انجام می دهند روز به روزباعث افزایش بی اعتمادی ها می شوند.

جواد جهانگیرزاده در گف وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به رای مثبت روس ها و چینی ها به قطعنامه تحریم علیه ایران، با اعلام اینکه من متعقد به مدیریت روابط با این کشورها هستم، خاطرنشان کرد:وقتی این دو کشور به حفظ جایگاه بین الملی خود توجهی ندارند، چرا ما باید برای آنها دلسوزی کنیم.

 نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار نه شرقی و نه غربی که بر سر در وزارت امورخارجه نصب شده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران می تواند بدون اتکاء به دیگر کشورها موضوع هسته ای خود را پیش برده و مسایل هسته ای خود را حل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیمان شکنی های متعدد پکن و مسکو در قبال تهران، اظهارکرد: متاسف هستیم که این دو کشور چنین پیمان شکنی هایی را انجام می دهند.

جهارنگیرزاده  با اظهاراینکه روس ها و چینی ها دنباله روی سیاست های کاخ سفید را در پیش گرفته اند، اعلام کرد:این برای سیاستمداران این کشورها یک نقص محسوب می شود که نمی توانند به صورت مستقل سیاست هایی را اتخاذ کنند.

وی با اشاره به رای مثبت روس ها و چینی ها به قطعنامه چهارم تحریم علیه ایران، خاطرنشان کرد: این اقدام پکن و مسکو روبه روز بر بی اعتمادی ایران نسبت به این کشورها می افزاید.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با دوگانه و متناقض خواندن سیاست های چین در قبال تهران، یادآورشد: این کشور از یک طرف به قطعنامه تحریم علیه ایران رای مثبت می دهد و از سوی دیگر اعلام می کند که به دنبال گفت وگو و حل دیپلماتیک موضوع هسته ای ایران است.

جهانگیرزاده با اعلام اینکه مطمئنا کشورهای روسیه وچین ازیکجانبه گرایی آمریکا لطمات زیادی خواهند دید تا ایران، به مطرح شدن بحث هایی در جامعه و مجلس برای کاهش روابط با این دوکشور اشاره کرد، گفت: مطمئنا این کاهش روابط به سود این کشورها نخواهد بود.

وی با اشاره به سیاست های رئیس جمهور آمریکا در قبال تهران، تصریح کرد: اوباما برای جامعه عمل پوشاندن به شعار خود تمایل بسیاری دارد که با ایران روابط برقرار کند  تا بدین طریق بتواند حتی به برخی از مشکلات داخلی کشورش همچون نشست نفت در خلیج مکزیک فائق آید.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پایان با اعلام اینکه ایالات متحده آمریکا تلاش زیادی دارد تا روسیه، ایران را به عنوان شریک خود کناربگذارد، خاطرنشان کرد:چینی ها و روس ها دارند قربانی سیاست های خارجی آمریکا می شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet