هدر موبایل
1389/03/21 14:03:00
سرویس سیاسی

مخالفت حزب "دفاع از قانون اساسی روسیه" با قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت

**اعضای حزب "دفاع از قانون اساسی روسیه"، از موضع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری و حمایت مسکو از قطعنامه جدید ضدایرانی درشورای امنیت، انتقاد و آن را محکوم کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از ریانووستی، حزب دفاع از قانون اساسی روسیه دربیانیه‌ای ضمن مخالفت شدید با تصمیم شورای امنیت در رابطه با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، حمایت مسکو از این تصمیم را محکوم کرد.

این حزب دربیانیه خود آورده است: ما با گسترش سلاح‌های هسته‌ای مخالفیم اما از اعمال تحریم‌ها علیه ایران که همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید دارد، نیز مخالفیم وآن را نادرست می‌دانیم.

حزب دفاع از قانون اساسی روسیه درادامه بیانیه خود آورده است: درشرایط  متشنج جهانی، باید شورای امنیت راهکارهایی درست ارائه دهد و ما معتقدیم این اقدام ضدایرانی شورای امنیت منطقی نیست.

دراین بیانیه همچنین آمده است: درشرایطی که کشورهایی مانند آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین، هند، پاکستان، اسرائیل وبرخی کشورهای دیگر دارای تسلیحات اتمی هستند، تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران که سلاح هسته‌ای ندارد بی‌اساس و تبعیض‌آمیز است.

این بیانیه می‌افزاید: تنها پس از مشخص شدن اوضاع بین‌المللی و حقوقی و در چارچوب کشورهای دارنده سلاح هسته‌ای می‌توان مسئله تحکیم عدم اشاعه را مطرح کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: لزوم به کارگیری اقدامات تاثیرگذار بر کشورهایی که ظرفیت علمی و فنی را ایجاد کرده و می‌توانند در اهداف صلح‌آمیز از آنها استفاده کنند تنها باید مورد بررسی قرار داد.

این حزب درباره اقدامات ضدایرانی آمریکا ادامه داده است: ما نگران تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران هستیم، این تلاش‌ها ما را به یاد اقدامات واشنگتن در جهت آماده کردن دیپلماتیک و روانی برای حمله به عراق و افغانستان می‌اندازد.

درنهایت حزب دفاع از قانون اساسی روسیه دربیانیه خود آورده است: ما از موضع دولت روسیه که در اقدامات ضدایرانی در سازمان ملل متحد شرکت کرده و به آمریکا برای دامن زدن به کانون جدید تشنج در مرزهای روسیه کمک می‌کند، متحیریم، این موضع با منافع ملی روسیه مغایرت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet