شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 12:12:00
سرویس سیاسی
شورای‌نگهبان به نامه رئیس‌جمهور پاسخ داد

مصوبات مربوط به مسکن و پذیرش دانشجو از نظر شورای نگهبان قانون و لازم‌الاجراست

**سخنگوی شورای نگهبان با اعلام ارسال پاسخ نامه‌ رییس‌جمهور به آیت‌الله جنتی از سوی شورای نگهبان، به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخت و اعلام کرد که طی چند روز آینده متن نامه شورای نگهبان منتشر خواهد شد.

"عباسعلی کدخدایی" در گفت‌و گو با ایسنا، اظهارکرد: در پاسخ به نامه رییس‌جمهور شورای نگهبان نامه‌ای را تنظیم و برای رییس‌جمهور ارسال کرد که در این نامه توضیحاتی درخصوص سه مورد مطرح شده ارائه شد.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این شورا درخصوص سه مصوبه‌یی که در نامه رییس‌جمهور ذکر شده توضیحاتی را بیان کرد، افزود: درخصوص مصوبه‌های الحاق موادی به قانون ساماندهی، حمایت از تولید و عرضه مسکن و پذیرش دانشجو در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای،‌مراکز تربیت‌معلم و دانشگاه شهید رجایی اعلام کردیم که مصوبات مذکور از نظر شورای نگهبان قانون تلقی شده و لازم‌الاجرا است.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان ادامه داد:« مورد سوم نامه‌ای ازسوی رییس مجلس به رییس جمهور بود که رونوشت ‌آن برای شورا ارسال شد. رییس‌مجلس اشتباه تایپی را مطرح کرده بودند که نظر شورای نگهبان این است که مانند سایر مصوبات برای ما ارسال شده تا شورا اعلام نظر کند.

کدخدایی خاطرنشان کرد: در نامه شورای نگهبان ذکر شده که اگر دولت نظراتی در مورد مصوبات دارند می‌توانند هنگام طرح در مجلس با نمایندگان در میان گذارند.

وی همچنین یادآور شد: چنانچه رییس‌جمهور درباره برخی اصول قانون اساسی بررسی بیشتری را احساس می‌کنند می‌توانند از شورای نگهبان تقاضای تفسیر اصول قانون اساسی را نمایند.

وی در پایان اعلام کرد: طی چند روز آینده متن نامه شورای نگهبان منتشر خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet