انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/22 13:26:00
سرویس کمیسیون ها
مصطفی مطورزاده خبر داد:

معافیت کالاها از سود بازرگانی در خرمشهر

**نماینده مردم خرمشهر از مصوبه دولت درخصوص معافیت کالاها از سود بازرگانی در خرمشهر خبر داد.

مصطفی مطورزاده در گفتگو با نشریه فرهنگ جنوب در مورد مباحث مورد بررسی در کمیسیون تصریح کرد: مصوبه دولت در خصوص معافیت کالاها از سود بازرگانی در استان خرمشهر بررسی و به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به پروژه‌های عملیاتی شده هم‌زمان با سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: وزیر نفت در این مراسم یک تکلیفی را برای شرکت ملی گاز تعیین کرد که پیرو آن باید ظرف 6 ماه آینده شبکه گازرسانی خرمشهر تکمیل شود.

وی در زمینه اقدامات مؤثر وزارت راه اظهار داشت: در حال‌حاضر عملیات ریل‌گذاری خرمشهر به شلمچه شروع شده، همچنین کمربندی خرمشهر به آبادان که باعث ارتباط شلمچه به بندرامام می‌شود عملیاتی شده است.

به گفته مطورزاده همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر چند قطار جدید به راه‌آهن خرمشهر - تهران افزوده شده است.

عدم اجرای ابلاغیه وزارت نفت در خرمشهر به منظور جذب نیروهای بومی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد سایر مشکلات و چالش‌های این شهرستان تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل مردم این شهرستان، به کارگیری نیروی بومی در سطح شهرستان است و علی‌رغم بخشنامه وزارت نفت که در این زمینه ابلاغ شده و حداقل 70درصد نیروهای دستگاه‌ها باید از مردم بومی باشند اما متأسفانه مسئولان مربوطه تن به اجرای این ابلاغیه نداده‌اند.

ارائه یارانه به سیستم‌های حمل‌ونقل فعال در زمینه صادرات

در این راستا مطورزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: صادرات یکی از موتورهای محرک اقتصاد کشور است و در راستای پیشرفت و توسعه بحث صادرات طی سال‌های اخیر اقدامات قابل‌توجهی صورت گرفته است که از جمله آن می‌توان به معافیت صادرات از عوارض و مالیات اشاره کرد.

وی افزود: بحث جوایز صادراتی که مجلس و کمیسیون‌های اقتصادی درصدد اصلاح آن هستند هم می‌تواند گام خوبی برای رشد این حوزه باشد به طوری که مکانیزم این فرآیند به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر تشویق صادرکنندگان سایر بخش‌های تولیدی نیز به سمت تولید باکیفیت و هم‌راستا با استانداردهای جهانی به این سمت حرکت کنند.

به گفته مطورزاده ارائه یکسری یارانه‌ها به سیستم‌های درگیر با صادرات از جمله حمل‌ونقل دریایی می‌تواند به تقویت صادرات کمک کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید زمینه به گونه‌ای مهیا شود که مبادی خروج کالاها نیز به لحاظ تجهیزات و حضور دستگاه‌هایی مانند استاندارد، بانک و گمرک به‌روز باشد و به عبارت دیگر یک کارتک پنجره‌ای در مبادی خروجی کالا تعریف شود تا جایگاه این حوزه ارتقا یابد.

انتخابات کمیسیون اقتصادی مجلس

نماینده مردم خرمشهر در خصوص انتخابات کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: طی انتخابات صورت گرفته آقای سیدکاظم دلخوش‌اباتری به عنوان نایب رئیس اول، بنده به عنوان نایب‌رئیس دوم و آقایان موسوی‌لارستانی و مرعشی به عنوان دبیر کمیسیون و آقای موسوی‌جرف به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet