هدر اصلی
1386/11/09 12:12:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

48 نماینده خواستار جلوگیری از حذف معاونت های راه روستایی استانها شدند

۴۸ تن از نمایندگان مجلس در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از حذف معاونت های راه روستایی استانها شدند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جزییات تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور که در جلسه روز سه شنبه مجلس توسط محمدرضا باهنر رییس جلسه قرائت شد، به این شرح است:

تذکر جعفرزاده نماینده ماکو و چالدران به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت رفع مشکل آب شرب 180  شهرک عشایری میلاد پلدشت بعلت ضعف مدیریت سازمان عشایری و  به وزیر نفت تسریع در تامین و تحویل گاز مایع شرکت آذرگاز منطقه ماکو چالدران.

تذکر حسینی نماینده فریمان  و سرخس و دهقانی نقندر نماینده چناران و طرقبه به وزیر نفت در خصوص رفع کمبود و قطع گاز در شهرستانهای فریمان - سرخس و چناران و به وزیر جهاد کشاورزی

در خصوص رسیدگی فوری به وضعیت دامداران و عشایر شهرستانهای سرخس و چناران و جبران خسارات وارده بر اثر سرمای شدید.

تذکر حق شناس بندرانزلی به وزیر جهاد کشاورزی بررسی وضعیت صیادان دامگستر و لنج های صیادی غرق شده در کنار اسکله صیادی بر اثر بارش  برف درشهرستان بندرانزلی .

معلمی پور میناب،  رودان دیرباز بندرعباس، قشم به وزیر جهاد کشاورزی اتخاذ تدابیر لازم برای جبران خسارات ناشی از سرمازدگی گسترده مرکبات و صیفی جات و آتش سوزی تابستان گذشته استان هرمزگان.

تذکر راهب نماینده تنکابن و رامسر، ناصری و قاسم زاده نمایندگان بابل، رعیت نماینده قائم شهر و سوادکوه، شجاعی کیاسری نماینده ساری و یوسفیان نماینده آمل به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در بررسی و تامین اعتبار و جبران خسارت ناشی از برف و سرمازدگی باغداران، کشاورزان و دامداران استان مازندران.

تذکر حسینی نماینده میانه به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقاء بخش ترکمانچای به شهرستان با توجه به دستور مساعد ریاست محترم جمهور.

تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان به وزیر کشور در خصوص پرداخت خسارات واره بر اثر طوفان و تگرگ سال جاری به باغها ، مزارع ، موسسات و خانه های مسکونی شهرستان تویسرکان .

تذکر  شایق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر کشور در خصوص لزوم احترام به اعضای شورای اسلامی روستایی و دهیاران وپرهیز از حرکتهای تهدید آمیز نسبت به این افراد توسط بخشدار مرکزی شهرستان آذرشهر و به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی عاجل به وضعیت دلخراش جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان در استان آذربایجان شرقی و دستور رسیدگی به وضعیت شرکتهای تعاونی مسکن فرهنگیان و حمایت از آنها .

تذکر ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم و مانه به رئیس جمهور در خصوص دستور لغو بخشنامه غیر قانونی صادره توسط وزیر جهاد کشاورزی و مشکلات عدیده بوجود آمده برای صاحبان طرحهای صنعتی و عدم امکان ترهین املاک امور اراضی نزد بانکها و ضرورت حل اختلاف وزارتخانه و بانکها و به وزیر راه و ترابری

لزوم تجهیز و افزایش پروازهای فرودگاه بجنورد طبق وعده های مکرر و مصوبه استانی هیات دولت.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور در خصوص دستور تجدید نظر در تعرفه نرخ گاز زمستان سال جاری با توجه به برودت بی سابقه و همکاری اکثر مردم در صرفه جویی.

تذکر تمدن نماینده شهرکرد به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت مطالبات و معوقه های معلمین آموزش و پرورش با توجه به تصویب اصلاحیه بودجه سال 86 مجلس.

تذکر زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد به رئیس جمهور در خصوص دستور جدی و فوری به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای ادامه کار کاوش در مناطق باستانی جیرفت با سرپرستی باستان شناسان خبره داخل کشور دستور به مقامات ذی صلاح برای جبران خسارات غیر قابل محاسبه سرمازدگی اخیر کشاورزان جنوب کرمان بخصوص جیرفت و عنبرآباد؛ و  به وزیر نیرو در خصوص لزوم استقرارمدیریت مستقل برق جنوب استان کرمان در مکان مهیا شده در شهرستان جیرفت و  به وزیر راه و ترابری در خصوص لزوم استقرار فوری مدیرکل راه و ترابری جنوب کرمان با توجه به فراهم بودن مکان مشخص شده.

تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا و آوج به وزیر راه و ترابری در خصوص بازگشایی جاده آبگرم به اردلان دشتک بخش آبگرم شهرستان بوئین زهرا.

تذکر قنبری نماینده ایلام، مهران، ایوان و چرداول به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علل تاخیرهای  مکرر  در پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و به وزیر کشور در خصوص ممانعت از اقدامات قدرت مدارانه برادر معاونت پشتیبانی استانداری ایلام در برخورد با نماینده مجلس.

تذکر فرهنگی نماینده تبریز ،اسکو و آذرشهر به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت اتخاذ دیپلماسی فعال در خصوص تلاشهایی که علیه فعالیت هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران صورت میپذیرد.

تذکر معلمی پور نماینده میناب و رودان به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص اتخاذ تدابیر سریع برای خرید و راه اندازی  دستگاه   ام . آر . آی  با توجه به خرابیهای مکرر دستگاه فعلی و مشکلات مردم.

تذکر حسنوند نماینده سلسله ودلفان به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص تجهیز و راه اندازی بخش همودیالیز و اورژانس بیمارستان 64 تختخوابی الشتر در ایام مبارک دهه فجر.

تذکر حسینی نماینده بندرلنگه و بستک به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اتمام طرح های آبرسانی به بنادر بندر معلم، حمیران و برکه سفلین در شهرستان بندرلنگه و به رئیس جمهور در خصوص دستور روشن نمودن وضعیت خانه های قدیمی بندر کنگ ، بازسازی و جلوگیری از تخریب آنها توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری .

تذکر باغبانیان نماینده نطنز و قمصر به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص حل مشکل مسکن جوانان شهرهای قمصر ، جوشقان و کامو با توجه به مصوبه هیات به وزیران در اصفهان.

تذکر علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر صنایع و معادن در خصوص پرداخت 19 ماه حقوق و مزایای معوقه کارگران قوه پارس قزوین با توجه به تصویب رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در کمیسیون منتخب .

تذکر مظفری نماینده نیشابور به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به علت برخورد اداره منابع طبیعی  با کشاورزان و دامداران که سالهاست در اراضی اجدادی خود مشغول کار و فعالیت بوده اند

و ضرورت خریدتضمینی محصول آلو منطقه خرو  و دامنه جنوبی بینالود شهرستان نیشابور.

تذکر دهقانی نقندر نماینده چناران و طرقبه، علیخانی نماینده بوئین زهرا وآوج، نوعی اقدم نماینده اردبیل، نیر و نمین، کرمی نماینده کرمان و راور، حسینی نماینده قروه، عباسی نماینده محلات و دلیجان، میرمحمدی نماینده قم، موسوی سرچشمه نماینده فیروزآباد و قیروکارزین، سیدهاشمی نماینده مراغه وعجبشیر، فلاحت پیشه نماینده اسلام آبادغرب، غضنفرآبادی نماینده بم، حمیدی نماینده سنندج  و دیواندره، فولاد گر نماینده اصفهان، مرادی نماینده اراک و کمیجان، رجایی نماینده دهلران، دره شهر، رضایی میرقائد نماینده مسجدسلیمان و لالی، آقایی مغانجویی نماینده سلماس، حسینی نماینده زنجان و طارم، محمدی نماینده پاوه،جوانرود  و ثلاث، مدنی بجستانی نماینده گناباد، طلائی نیک نماینده بهاروکبودرآهنگ، اسماعیلی نماینده هشترود و چاراویماق، زنگنه نماینده اهواز، دینی نماینده اهر و هریس، نصیری نماینده گرمی، راهب نماینده تنکابن و رامسر، ابوطالب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، حکیمی نماینده رودبار، پاک نژاد نماینده یزدو صدوق، طباطبائی نژاد نماینده اردستان، علیخانی نماینده قزوین،آبیک والبرز، دانشیار نماینده بندرماهشهر و امیدیه، امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان، حیدری شلمانی نماینده لنگرود، جعفری نماینده گچساران، دوگانی آغچغلو نماینده فسا، جلالی جعفری نماینده کرج، روحی سرخکلائی نماینده ساری، پاپی نماینده دورود و ازنا، رودکی نماینده شیراز، حسینی دولت آبادی نماینده برخوار و میمه، ذوالانوار نماینده شیراز، شجاع پوریان نماینده بهبهان، گرامی مقدم نماینده بجنورد، جاجرم و مانه، برمک نماینده مینودشت و کلاله، جاسمی نماینده قصرشیرین،سرپل، منصوری رضی نماینده رامیان و آزادشهر و بیات نماینده زنجان و طارم به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به بی توجهی به نظرات بیش از 150 نماینده مجلس در خصوص راههای روستایی و جلوگیری از حذف معاونت های راه روستایی استانها با توجه به اختصاص اعتبارات مناسب برای جبران عقب ماندگی راههای روستایی.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet