شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 16:45:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

منتقدین قطعنامه شورای امنیت متوجه سیاسی بودن آن شدند

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، موضع انتقادی بسیاری از احزاب پارلمانی دنیا به قطعنامه ضد ایرانی را به علت انگیزه سیاسی شورای امنیت در این خصوص دانست.

"علاالدین بروجردی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص انتقاد بسیاری از احزاب پارلمانی به صدور قطعنامه جدید علیه ایران تاکید کرد: بسیاری از کشورهای دنیا و پارلمان های جهان بعد از تصویب قطعنامه متوجه سیاسی بودن این قطعنامه و تاثیر آمریکا برای تصویب آن شدند و به همین علت علیه آن موضع گرفته اند.

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مجلس در حال بررسی زمینه های تجدید نظر در روابط ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی است افزود: به زودی تصمیم های مناسب در این زمینه گرفته خواهد شد و مجلس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی بیانیه تهران را راه حلی مناسب برای چالش پرونده هسته ای ایران دانست که گروه 1+5 به آن توجهی نکرد که مهمترین دلیل این بی توجهی، یکته تازی و ناعادلانه برخورد کردن شورای امنیت به رهبری آمریکا است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نقش دیپلماسی پارلمانی را در پیشبرد اهداف سیاست های خارجی و اثبات مواضع ایران در عرصه بین الملل بسیار مهم دانست و از ارتباط با پارلمان های کشورهای دیگر در زمینه اتخاذ تصمیم مناسب در ارتباط با قطعنامه اخیر خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet