هدر موبایل
1389/03/22 17:12:00
سرویس فرهنگی
برای تعیین زمان دقیق حذف کنکور منتظر اعلام نظر دولت هستیم

عباسپور: کنکور باید تا سال 93 حذف شود

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد زمان قطعی حذف کنکور گفت: با وجود اینکه قانون حذف کنکور به خاطر تغییرات متعدد در وزارت آموزش و پرورش به تاخیر افتاده اما از نظر ما کنکور باید تا سال ۹۳ حذف شود و ما منتظر جمع بندی دولت در انتخاب سال ۹۲ یا ۹۳ به عنوان سال حذف کنکور هستیم.

"علی عباسپور" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن عنوان این نکته که قانون حذف کنکور  لازم الاجراست افزود: در آخرین جلسه ای که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیرآموزش و پرورش، وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی و روسای دانشگاه آزاد و سازمان سنجش در اوایل اردیبهشت داشته ایم تصمیم نهایی برای حذف کنکور و جایگزینی سوابق تحصیلی دانش آموزان گرفته شده است و زمان دقیق اجرای این قانون یکی از دو سال 92 یا 93 خواهد بود.

نماینده مردم تهران همچنین گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که زندگی و آینده جوانان این مملکت وابسته به یک جلسه چهار ساعته امتحان باشد که معلوم نیست تا چه حد واقعا دانش افراد را ارزیابی می کند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل تاخیر در اجرای این قانون چه بوده است گفت: تغییرات متعدد در اموزش و پرورش مانع از اجرای این قانون شد اما اخیرا حاج بابایی و دانشجو وزرای آموزش  پرورش و علوم جدا این موضوع را پیگیری می کنند.

وی همچنین در مورد مکانیزم اجرای این قانون گفت: باید سوابق تحصیلی دانش آموزان که بر امده از نتایج حضور انها در امتحانات نهایی و سراسری است جایگزین کنکور شود اما هنوز تصمیمی مبنی بر این که کدام نهاد متولی برگزاری این آزمون ها باشد گرفته نشده است.

وی افزود ما به توانایی آموزش و پرورش و سازمان سنجش در سالم برگزار کردن این ازمون ها و به صفر رساندن درصد تقلب در آنها باور داریم.

رییس کمیسیون آموزش همچنین در مورد پذیرش دانشگاه آزاد نیز گفت: این دانشگاه هم باید بر اساس همین سیستم اقدام به پذیرش دانشجو کند.

وی همچنین تصریح کرد که در سیستم جدید ارزیابی تمام موضوعات سابق از قبیل سهمیه بندی ها و منطقبه بندی ها و قوانین بومی گزینی به همان شکلی که در کنکور وجود داشت باقی خواهد ماند و تغییری در آنها ایجاد نخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet