هدر موبایل
1389/03/22 17:28:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده ارومیه خواستار توضیح محصولی شد

امتناع وزارت رفاه از اجرای اصل 44 قانون اساسی

**نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزیر رفاه و تامین باید درخصوص عدم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در این وزارتخانعه پاسخگو باشد.

"نادر قاضی پور" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سوالش از صادق محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی که در دستورکار جلسات علنی هفته جاری قرار دارد، اظهار داشت: به رغم تماس های مکرر که وزیر رفاه و برخی نمایندگان برای انصراف من از طرح سوال در صحن علنی، همچنان تاکید دارم که محصولی به ابهامات موجود در وزارتخانه اش پاسخ دهد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اجرای اصل 44 قانون اساسی وزارت رفاه و تامین اجتماعی در حالی که از زیرمجموعه های وسیعی همچون سازمان سرمایه گذاری «شستا» و سازمان بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی برخوردار است اما همچنان بر عدم اجرای اصل 44 قانون اساسی تاکید می ورزد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: می خواهیم بدانیم چرا محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی تلاشی را درخصوص اجرای فرامین مقام معظم رهبری درخصوص اصل 44 قانون اساسی به انجام نرسانده اند.

قاضی پور یادآور شد: محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی هنگامی که در کمیسیون اجتماعی حاضر شد در پاسخ به این سوال، پاسخ تعجب برانگیزی ارائه کرد و آن این بود که ما شرکت های سوره را واگذار نمی کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ما می خواهیم بدانیم دلیل عدم اجرای اصل 44 قانون اساسی که مغایر فرمایشهای مقام معظم رهبری است، چیست و  چرا باید این چنین برداشتی نسبت به آن شود.

وی افزود: در وهله دیگر آیا این اقدام خلاف قانون به خاطر سوددهی شرکت های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است یا به خاطر تامین شدن حقوق های میلیاردی هیات مدیره.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet